Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 1624
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Akt oskarżenia przeciwko sprawcy brutalnego zabójstwa już w sądzie

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 15 maja 2017, 11:24
Aktualizacja: 11:27
Autor: red
Fot. Prokuratura Okręgowa w Świdnicy
Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko Piotrowi P. – 41–letniemu mieszkańcowi Wałbrzycha, zarzucając mu zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem swojego znajomego Dariusz F.

Do zdarzenia doszło 8 listopada 2016 roku na terenie ogródków działkowych "Podzamcze” w Wałbrzychu, gdzie obaj mężczyźni wspólnie spożywali alkohol. W trakcie spotkania doszło między nimi do kłótni, w trakcie której oskarżony uderzył kilkukrotnie pokrzywdzonego młotkiem w głowę, a następnie oblał go łatwopalną substancją i podpalił czym doprowadził do zgonu Dariusza F.

Jeszcze tego samego dnia sprawca został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji. W chwili zatrzymania u Piotra P. stwierdzono prawie 3 promile alkoholu we krwi.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Piotr P. przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia zgodne z ustalonym w sprawie stanem faktycznym, jednakże nie potrafił wyjaśnić powodów swojego zachowania. Stwierdził, że to wina spożytego alkoholu.

Piotr P. był w przeszłości wielokrotnie karany sądownie, w tym za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, a zarzucanemu mu czynu dopuścił się w warunkach wielokrotnego powrotu do przestępstwa.

Piotrowi P. za zarzucany czyn grozi kara od 12 lat pozbawienia wolności, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Sprawa będzie rozpoznawana przed Sądem Okręgowym w Świdnicy.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~Wałbrzyszanin. 15-05-2017 20:56
Szkoda że nie ma u nas Kary Smierci. Tylko taka kara mu się należy.
~feniks 16-05-2017 8:42
z jakiej racji mamy takich degeneratow otrzymywac w pierdlu, gdzie bedzie mial wikt i opierunek za nasze pieniadze? Jeszcze bedzie petycje skladal, ze mu sie konsola do gier nie podoba i ze tv jest bez funkcji uhd...To jest chory system, ten gosc powinien do konca swoich dni robic w kamieniolomie z kula u nogi.
~Znam 17-05-2017 1:06
Osoba która została zabita pila akochol ale była osoba nieszkodliwa . Szkoda chłopa lekko w życiu nie miał Bardzo ciężkie życie gdzie sobie nie poradził

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group