Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 3658
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Aleja Zdrowej Aktywności

Niedziela, 24 lipca 2011, 9:23
Aktualizacja: 19:36
Autor: Sven
Wałbrzych: Aleja Zdrowej Aktywności
Fot. Sven
Do końca wakacji na Podzamczu będzie funkcjonować Aleja zdrowej aktywności. W sobotę, jej symbolicznego, choć bez przecinania wstęgi, otwarcia dokonał pełniący obowiązki prezydenta Roman Szełemej.

Aleja Zdrowej Aktywności (AZA) to propozycja Ośrodka Sportu i Rekreacji i Gminy Wałbrzych dla mieszkańców miasta, głównie Podzamcza, ponieważ została zorganizowana na zamkniętym dla ruchu odcinku Alei Podwale.

AZA będzie czynna do końca wakacji, w każdą sobotę i niedzielę w godzinach od 9:00 do 19:00, czyli w sumie przez sześć weekendów. Nad bezpieczeństwem użytkowników tego liczącego 220 metrów odcinka jezdni na wysokości ulicy Palisadowej czuwają instruktorzy OSiR-u i strażnicy miejscy. W sobotę pojawiła się także policja swoją słynną z pościgu za złodziejem benzyny Alfą. Tym razem poruszali się jednak z prędkością patrolową.

Inauguracja nastąpiła wczoraj, w sobotę 23 lipca, o godzinie 10:00, a do korzystania z propozycji zachęcał Roman Szełemej: - Zapraszam do korzystania z „rowerzyska” i „rolkowiska” na zamkniętym odcinku obwodnicy Podzamcza. Umożliwiamy rowerzystom, rolkarzom, rodzicom z małymi dziećmi korzystanie z uroków wakacji. Miejsce jest zabezpieczone przez straż miejską, policję, a pomocą organizacyjną służą pracownicy OSiR-u. Myślę, że spotka się to z dużym zainteresowaniem mieszkańców, głównie Podzamcza i Piaskowej Góry. Zapraszam do korzystania w każdy weekend do końca wakacji – zakończył pełniący obowiązki prezydenta Roman Szełemej.

Czytaj również

Komentarze (38) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group