Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 2445
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Areszt za pobicie ze skutkiem śmiertelnym

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 24 maja 2012, 11:05
Aktualizacja: 17:50
Autor: red
Fot. red
Policjanci z Wałbrzycha zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych
o pobicie, czego skutkiem była śmierć 51–letniego mężczyzny. Sprawcy trafili do aresztu śledczego. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wałbrzyscy policjanci 22 maja bieżącego roku otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że na jednej z ulic w Wałbrzychu znalezione zostały zwłoki mężczyzny. Na miejsce natychmiast przybyła policja wraz z prokuratorem i biegłym sądowym. Przeprowadzono szczegółowe oględziny. Na ciele zmarłego nie stwierdzono widocznych obrażeń, które wskazywałyby, że do jego śmierci mogły się przyczynić inne osoby. Prokurator wszczął jednak postępowanie w tej sprawie. Ciało denata zabezpieczono w prosektorium w celu przeprowadzenia sekcji zwłok. Autopsja wykazała, iż mężczyzna został dotkliwie pobity, w wyniku czego zmarł.

Podjęte przez funkcjonariuszy czynności dochodzeniowo-śledcze doprowadziły do ustalenia faktycznego przebiegu zdarzenia i zatrzymania sprawców pobicia. Podejrzani zostali wytypowani na podstawie informacji uzyskanej od funkcjonariuszy prewencji, którzy wcześniej legitymowali obu mężczyzn w okolicach miejsca zdarzenia.

Jak się okazało do pobicia doszło 22 maja 2012 roku wczesnym rankiem przy ul. Duracza w Wałbrzychu. 33 i 28-letni mężczyźni przebywający w tym miejscu spożywali alkohol. Podszedł do nich 51-latek, który poprosił o papierosa. Spotkał się z odmową. Doszło do sprzeczki, w wyniku której mężczyźni dotkliwie go pobili. Zbiegli z miejsca zdarzenia.

Wałbrzyski Sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratora stosując wobec zatrzymanych trzymiesięczny areszt tymczasowy. Za popełnione przestępstwo grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group