Środa, 28 lipca
Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora
Czytających: 3671
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Aresztowano włamywaczy

Sobota, 18 maja 2013, 6:59
Autor: opr.red.
Wałbrzych: Aresztowano włamywaczy
Fot. red.
Nawet 10 lat więzienia grozi dwóm włamywaczom, którzy w ciągu ostatnich miesięcy włamali się do kilkunastu sklepów na terenie województwa dolnośląskiego.

Wałbrzyscy policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu oraz funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Lubawce od dłuższego czasu pracowali nad wyjaśnieniem spraw włamań do sklepów na terenie województwa dolnośląskiego. Nieznani sprawcy wyłamywali drzwi wejściowe do sklepu i kradli zazwyczaj artykuły spożywcze, alkohole i papierosy. Wartość strat wyceniono na kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Na miejscu tych włamań policjanci zabezpieczyli nagrania monitoringu oraz ślady pozostawione przez sprawców. Zbierali w tej sprawie informacje i analizowali wszystkie zaistniałe zdarzenia, które łączył podobny sposób działania włamywaczy. Po zgromadzeniu obszernych materiałów dowodowych w miniony wtorek funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 27 i 29 lat. Obaj to mieszkańcy Wałbrzycha.

Ustalono że 27 i 29-latek włamali się do dwóch sklepów w Chełmsku Śląskim, trzech w Świebodzicach. Dopuścili się również kilku włamań do sklepów w Wałbrzychu między innymi z radioodtwarzaczami, dwóch garaży i stacji benzynowej. Pokrzywdzeni szacują straty na kilkadziesiąt tysięcy złotych. Po przedstawieniu zarzutów decyzją sądu zostali oni osadzeni w areszcie śledczym na okres trzech miesięcy. Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie, która ma charakter rozwojowy. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

źródło: www.walbrzych.policja.gov.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group