Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 3509
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Atakował ochroniarzy

Poniedziałek, 25 stycznia 2021, 10:39
Aktualizacja: 12:11
Autor: red
Wałbrzych: Atakował ochroniarzy
Fot. KMP Wałbrzych
W ręce policjantów prewencji pierwszego komisariatu w minioną środę wpadł bezpośrednio po dokonaniu przestępstwa 20–letni wałbrzyszanin.

Poszukiwany od pewnego czasu przez policjantów 20-letni mieszkaniec naszego miasta był typowany jako sprawca wielu przestępstw przeciwko mieniu. Młodociany wałbrzyszanin wpadł ostatecznie po bezpośrednim pościgu przeprowadzonym przez funkcjonariuszy prewencji pierwszego komisariatu po zgłoszeniu kradzieży w jednym ze sklepów na Podzamczu. Mężczyzna posiadał przy sobie zdjętą chwilę wcześniej z manekina kurtkę oraz zestaw markowych klocków dla dzieci.

Podczas dalszych czynności procesowych funkcjonariusze kryminalni tej jednostki udowodnili mężczyźnie dokonanie szeregu włamań do altanek ogrodowych na działkach znajdujących się na Podzamczu i Piaskowej Górze, skąd zginęły różne wartościowe przedmioty, m.in. elektronarzędzia oraz urządzenia elektroniczne. Policjanci pierwszego komisariatu ustalili również, że 20 stycznia tego roku mężczyzna będąc w jednym ze sklepów przy ul. Senatorskiej w Wałbrzych uderzył pracownika ochrony powodując u niego poważne obrażenia twarzy.

Pracujący nad innymi sprawami policjanci kryminalni Komisariatu Policji II w Wałbrzychu zgromadzili natomiast materiał dowodowy, który pozwolił na postawienia podejrzanemu kolejnych zarzutów kradzieży. Mężczyzna dwukrotnie w ostatnim czasie dokonał ich w sklepach położonych na terenie Wałbrzycha oraz Szczawna-Zdroju powodując straty w kwocie łącznej 1500 złotych, a w kolejnym przypadku dokonał kradzieży rozbójniczej atakując pracownika ochrony i zabierając z półek sklepowych słodycze o wartości ponad 100 złotych.

Podczas czynności procesowych 20-latek przyznał się do popełnienia wszystkich zarzucanych przestępstw i stanie teraz przed sądem. Podejrzanemu policjanci postawili czternaście zarzutów związanych z włamaniami do altanek, trzy zarzuty kradzieży sklepowych, zarzut kradzieży rozbójniczej oraz zarzut uderzenia w twarz pracownika ochrony, co skutkowało naruszeniem czynności narządów ciała mężczyzny dłużej niż 7 dni. Sprawcy grozi teraz kara pozbawienia wolności do lat 10.

Twoja reakcja na artykuł?

4
36%
Cieszy
1
9%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
9%
Smuci
2
18%
Złości
3
27%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group