Czytających: 8895

Wałbrzych: AZS PWSZ już pewny awansu

Sobota, 16 maja 2015, 9:47
Aktualizacja: 9:48
Koszykarze AZS–u PWSZ Wałbrzych wygrali wczoraj dwa mecze grupowe i są już pewni awansu do ćwierćfinału Akademickich Mistrzostw Polski w koszykówce mężczyzn.

Po wygranej z zespołem AZS AGH Kraków, nasi zmierzyli się z Politechniką Poznańską. Do przerwy nasza drużyna nie potrafiła zdominować szybko grającej ekipy z Poznania i stąd prowadzenie gości różnicą 5 punktów. W drugiej połowie wałbrzyscy akademicy zagrali już dużo skuteczniej i miało to bezpośrednie przełożenie na wynik, bowiem ostatecznie AZS PWSZ wygrał pewnie 58-44.

Ta druga wygrana zapewniła AZS-owi awans do ćwierćfinału. Dziś nasi grają trzeci mecz grupowy, który nie będzie miał już większego znaczenia, a w sesji popołudniowej rozegrają mecz ćwierćfinałowy. Na jutro zaplanowano półfinały i finał.