Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 3181
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Brali część utargu

Sobota, 23 października 2021, 6:44
Autor: red
Wałbrzych: Brali część utargu
Fot. KMP Wałbrzych
Dwoje wałbrzyszan wpadło na pomysł jak nielegalnie dorobić sobie do pensji. Przez ostatnie dwa tygodnie 20–latka i 29–latek okradali swojego pracodawcę, podbierając część gotówki z codziennych utargów.

Złodzieje wpadli bardzo szybko, bo cały proceder rozpoczęli 10 października. Oboje wybierali pieniądze bezpośrednio z kasy lub też części gotówki uzyskanej od klientów po prostu do niej nie chowali, a ostatecznie trafiała ona do ich własnych kieszeni. Kiedy pracodawca mający sklep w centrum Wałbrzycha zorientował się, że z każdym kolejnym dniem zaczyna brakować mu pieniędzy z utargów, postanowił sprawdzić, kto jest za to odpowiedzialny. Dzięki monitoringowi dowiedział się, że za kradzieżami stoją właśnie jego pracownicy i w środę zawiadomił Policję o tym fakcie.

Dzielnicowi drugiego komisariatu niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia podjęli czynności i na terenie sklepu zatrzymali podejrzanych. Dwojgu wałbrzyszan – 20-letniej kobiecie oraz 29-letniemu mężczyźnie - został postawiony zarzut wielokrotnej kradzieży pieniędzy w krótkich odstępach czasu, gdzie straty oszacowane zostały wstępnie na kwotę około 2,5 tysiąca złotych. Teraz oboje złodziei może spędzić za kratami więzienia 5 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

1
7%
Cieszy
4
29%
Hahaha
1
7%
Nudzi
1
7%
Smuci
0
0%
Złości
7
50%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group