Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2903
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Głuszyca: Czy budynek zwrócony gminie odżyje?

Poniedziałek, 12 września 2011, 18:16
Aktualizacja: 18:17
Autor: PAW
REGION, Głuszyca: Czy budynek zwrócony gminie odżyje?
Fot. UM Głuszyca
Budynek byłego szpitala w Głuszycy zwrócony Gminie Głuszyca jesienią ubiegłego roku, ma szansę wrócić do swoich funkcji.

Gotowość świadczenia usług zdrowotnych, opiekuńczo-leczniczych w gmachu położonym pomiędzy ul. Grunwaldzką a ul. Leśną będzie wymogiem stawianym potencjalnym jego nabywcom w ogłoszonym przez Burmistrza Głuszycy w ubiegłym tygodniu zamiarem sprzedaży obiektu wraz z przyległą posesją.

Wartość nieruchomości została ustalona na poziomie 1 800 000 zł. Stan techniczny budynku jest dobry, rozkład pomieszczeń wewnątrz na wszystkich kondygnacjach umożliwia organizację różnych usług medycznych lub opieki paliatywnej, a w bezpośrednim otoczeniu obiektu jest miejsce na organizację miejsc postojowych. Zamiar przeznaczenia budynku do sprzedaży w drodze przetargu nieograniczonego burmistrz Alicja Ogorzelec zakomunikowała już w czerwcu 2011 roku.

Wspomniane wyżej zarządzenie Burmistrza Głuszycy jest realizacją zapowiedzi i zmierza do znalezienia inwestora zainteresowanego świadczeniem usług zdrowotnych na rzecz mieszkańców Głuszycy i okolicznych gmin.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group