Czwartek, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 6557
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Czy czekają nas przyspieszone wybory?

Czwartek, 5 maja 2022, 11:30
Aktualizacja: 13:20
Autor: red
Kraj: Czy czekają nas przyspieszone wybory?
Fot. archiwum
Wobec ostatnich wewnętrznych sprzecznych komunikatów dochodzących z obozu Prawa i Sprawiedliwości po raz kolejny powraca temat przyspieszonych wyborów parlamentarnych.

Nieoficjalnie mówi się, że wybory te miałyby się odbyć wiosną przyszłego roku, a nie jesienią 2023 roku. Zbigniew Ziobro prawdopodobnie wystartowałby jako Solidarna Polska spoza list Prawa i Sprawiedliwości. Anna Zalewska, Europosłanka z naszego regionu, w Rozmowie Dnia w Radiu Wrocław jednak na razie taki scenariusz odrzuca.

- Nie dyskutuje się w gronie Prawa i Sprawiedliwości, choć oczywiście kiedy państwo patrzą na wypowiedzi naszych kolegów z Solidarnej Polski, to można odnosić takie wrażenie. Na dzisiaj nie ma o tym mowy - mówi wywiadzie dla Radia Wrocław Anna Zalewska. - W wypowiedziach medialnych pana Zbigniewa Ziobro brzmią nuty gotowości do samodzielnego startu. Czas wojny nie jest czasem na różnego rodzaju konflikty. Musimy lojalnie nawoływać swoje koleżanki i kolegów do jedności. Tak jak prosimy całą opozycję, czy też szukamy tej jedności w Unii Europejskiej. Więc mam nadzieję, że razem pójdziemy do wyborów.

Przypomnijmy, że sam Zbigniew Ziobro na temat projektu ustawy o Sądzie Najwyższym, przygotowanym przez prezydenta Andrzeja Dudę wypowiada się dość sceptycznie i Solidarna Polska nie zgadza się na ingerowanie Unii Europejskiej w sfery suwerenności Polski.

Źródło: Radio Wrocław

Twoja reakcja na artykuł?

2
6%
Cieszy
6
19%
Hahaha
3
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
21
66%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (49)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group