Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2704
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Czy dostaną absolutorium?

Czwartek, 19 maja 2016, 7:30
Aktualizacja: 13:35
Autor: opr. PAW
powiat wałbrzyski: Czy dostaną absolutorium?
Fot. red.
W przyszłym tygodniu odbędzie się sesja Rady Powiatu Wałbrzyskiego. Najważniejszym punktem obrad będzie podjęcie uchwały w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu Wałbrzyskiego absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2015 rok.

Jeszcze do niedawna wydawało się, że koalicja w powiecie trzyma się mocno i kwestia udzielenia Zarządowi absolutorium to tylko formalność. Jednak w momencie kiedy z funkcji przewodniczącej Rady odwołana została Dorota Piotrzkowska, sytuacja się nieco zmieniła. Zmieniła się na tyle, że ani Zarząd ani opozycja nie mają na tyle mocnej pozycji, by zaproponować własną kandydaturę na stanowisko przewodniczącego, bowiem obawiają się, czy ich kandydat osiągnie wymaganą liczbę głosów. Dlatego przewodniczącego nie mamy i obrady prowadzą dwaj wiceprzewodniczący. Podobnie ma się teraz sytuacja z absolutorium dla Zarządu. Czy spośród 17 radnych, 9 zagłosuje „za” absolutorium. Trudno powiedzieć. Z tego co wiemy, kuluarowe rozmowy trwają. Jedni i drudzy próbują przekonać i przeciągnąć na swoją stronę „niezdecydowanych” radnych. Jakie będą efekty tych rozmów zobaczymy już w przyszłym tygodniu.

Sesja Rady Powiatu Wałbrzyskiego odbędzie się we wtorek 24 maja o godz. 8.00 w budynku Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu.

Proponowany porządek obrad:

1. Otwarcie Sesji.

2. Przyjęcie porządku obrad Sesji.

3. Przyjęcie protokołu z poprzedniego posiedzenia Rady.

4. Sprawozdanie Starosty z wykonania uchwał Rady i działalności Zarządu pomiędzy Sesjami.

5. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały Rady Powiatu Wałbrzyskiego w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Powiatu Wałbrzyskiego za 2015 rok wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Powiatu Wałbrzyskiego za 2015 rok:

a) sprawozdanie roczne z wykonania budżetu Powiatu Wałbrzyskiego za 2015 rok,

b) sprawozdanie finansowe Powiatu Wałbrzyskiego za 2015 rok,

c) informacja o stanie mienia Powiatu Wałbrzyskiego za 2015 rok,

d) uchwała III/67/2016 Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu z dnia 11 kwietnia 2016r w sprawie opinii o przedłożonym przez Zarząd Powiatu Wałbrzyskiego sprawozdaniu rocznym z wykonania budżetu powiatu Wałbrzyskiego za 2015r,

e) opinia Komisji Rewizyjnej w sprawie wykonania budżetu powiatu za 2015 rok,

f) opinie merytorycznych Komisji Rady do sprawozdania.

g) debata podczas której radni dokonują oceny wykonania budżetu powiatu za 2015r.

h) podjęcie uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Powiatu Wałbrzyskiego za 2015 rok wraz ze sprawozdaniem z wykonania budżetu Powiatu Wałbrzyskiego za 2015 rok.

6. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały Rady Powiatu Wałbrzyskiego w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu Wałbrzyskiego absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2015r:

a) Przedstawienie wniosku Komisji Rewizyjnej

b) Uchwała Składu Orzekającego Regionalnej Izby Obrachunkowej we Wrocławiu z w sprawie opinii do wniosku Komisji Rewizyjnej o udzielenie absolutorium Zarządowi Powiatu Wałbrzyskiego za 2015r

c) debata podczas której radni odnoszą się do zasadności wniosku o udzielenie//nieudzielenie absolutorium,

d) podjęcie uchwały Rady Powiatu Wałbrzyskiego w sprawie udzielenia Zarządowi Powiatu Wałbrzyskiego absolutorium z tytułu wykonania budżetu za 2015r.

7. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały Rady Powiatu Wałbrzyskiego w sprawie zmian w budżecie na 2016 rok.

8. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały Rady Powiatu Wałbrzyskiego w sprawie zmiany uchwały Nr XIII/17/2016 Rady Powiatu Wałbrzyskiego z dnia 29 lutego 2016 roku w sprawie wspólnej realizacji i finansowania z gminą Walim budowy chodników przy
drodze powiatowej Nr 3375 D w Walimiu i drodze powiatowej Nr 2882 D w Dziećmorowicach.

9. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały Rady Powiatu Wałbrzyskiego w sprawie rozwiązania Zespołu Szkół w Głuszycy z siedzibą w Szczawnie – Zdroju, przy ul. Kolejowej 2.

10. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały Rady Powiatu Wałbrzyskiego w sprawie likwidacji Liceum Profilowanego z siedzibą w Szczawnie – Zdroju, przy ul. Kolejowej 2.

11. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały Rady Powiatu Wałbrzyskiego w sprawie likwidacji Zasadniczej Szkoły Zawodowej z siedzibą w Szczawnie – Zdroju przy ul. Kolejowej 2.

12. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały Rady Powiatu Wałbrzyskiego w sprawie przeniesienia kształcenia w zawodzie technik obsługi turystycznej z Technikum z siedzibą w Szczawnie – Zdroju, przy ul. Kolejowej 2 do Technikum w Zespole Szkół im. M. Skłodowskiej – Curie w Szczawnie – Zdroju, przy ul. Kolejowej 2 oraz likwidacji technikum z siedzibą w Szczawnie – Zdroju, przy u. Kolejowej 2.

13. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały Rady Powiatu Wałbrzyskiego w sprawie likwidacji Technikum Uzupełniającego dla Dorosłych z siedzibą w Szczawnie – Zdroju, przy ul. Kolejowej 2.

14. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały Rady Powiatu Wałbrzyskiego w sprawie likwidacji Zasadniczej Szkoły Zawodowej dla Dorosłych z siedzibą w Szczawnie – Zdroju przy ul. Kolejowej 2.

15. Rozpatrzenie i podjęcie uchwały Rady Powiatu Wałbrzyskiego w sprawie likwidacji Technikum dla Dorosłych z siedzibą w Szczawnie – Zdroju, przy ul. Kolejowej 2.

16. Informacja zbiorcza o umorzonych należnościach oraz udzielonych ulgach mających charakter cywilnoprawny i przypadających powiatowi wałbrzyskiemu i jego jednostkom organizacyjnym w 2015 roku.

17. Interpelacje i zapytania radnych.

18. Wnioski i oświadczenia radnych.

19. Zakończenie obrad Sesji Rady Powiatu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group