Poniedziałek, 26 lipca
Imieniny: Anny, Grażyny, Mirosławy
Czytających: 3342
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Czy problem z komunikacją autobusową w powiecie wałbrzyskim to wymysł opozycji?

Czwartek, 11 września 2014, 15:10
Aktualizacja: 22:00
Autor: PAW
powiat wałbrzyski: Czy problem z komunikacją autobusową w powiecie wałbrzyskim to wymysł opozycji?
Fot. red.
– Mam wiele informacji od mieszkańców, a także tak wynika z przekazów medialnych, że mieszkańcy naszego powiatu są bardzo niezadowoleni z obecnego rozwiązania dotyczącego komunikacji autobusowej na terenie gmin Walim i Jedlina Zdrój – mówi radny powiatowy Marek Tarnacki.

Radny mówi, że otrzymał wiele sygnałów świadczących o tym, że autobusy, które wożą od 1 września mieszkańców Walimia do Wałbrzycha, nie spełniają potrzeb wszystkich mieszkańców.
- Liczba kursów została ograniczona, a ponadto zmieniono trasę kursowania tych autobusów, a to nie odpowiada sporej grupie mieszkańców powiatu – twierdzi Tarnacki.

Starosta Józef Piksa odpiera te zarzuty.
- Mam zupełnie inne sygnały od mieszkańców i są one pozytywne. Ludzie informują mnie, że wreszcie jeżdżą wygodnymi autobusami, a liczba kursów faktycznie została zmniejszona z 19 do 11 w dni powszednie – tłumaczy Piksa. – Jeśli otrzymamy sygnały o konieczności wprowadzenia transportu na trasie Walim-Jedlina Zdrój, to zajmiemy się tą sprawą. Być może znajdzie się przewoźnik, który byłby zainteresowany świadczeniem takich przewozów.

Adam Hausman, wójt Walimia, zapewnia, że Gmin Walim reaguje na sygnały od mieszkańców.
- Takie porozumienie naszej gminy z Gminą Wałbrzych jest jak najbardziej logiczne – mówi Hausman. – Od 10 dni prowadzę konsultacje z mieszkańcami w sprawie godzin odjazdów autobusów, bo chcemy je dopasować do oczekiwań ludzi. Nie dostałem dotychczas informacji o niezadowolonych mieszkańcach. Gmina Walim wydaje rocznie na transport 300 tysięcy złotych, co jest sumą sporą. Oczywiście chciałbym, żeby tych kursów było więcej, ale to wszystko kosztuje.

Czytaj również

Komentarze (31) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group