Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 4371

III-liga koszykarzy: Druga porażka Górnika Nowe Miasto i koniec marzeń o II–lidze

Sobota, 16 kwietnia 2011, 18:52
Aktualizacja: Niedziela, 17 kwietnia 2011, 6:00
Autor: MDvR
Koszykarze Górnika Nowe Miasto Wałbrzych przegrali w drugim spotkaniu turnieju półfinałowego o awans do II–ligi z gospodarzami Zagłębiem Sosnowiec 55:65. Ta porażka przekreśliła definitywnie nasze szanse na awans do dalszej fazy rywalizacji w walce o wyższą klasę rozgrywkową.

Od początku spotkania kibice zebrani w hali w Sosnowcu obserwowali zacięty bój, w którym goście ambitnie postawili się faworyzowanym gospodarzom. Do przerwy rywale prowadzili jednym "oczkiem" 37:36. Po zmianie stron tempo podkręcili miejscowi, którzy wyszli na 12-punktowe prowadzenie - 48:36, jednak w tym momencie nastąpił zryw wałbrzyszan, którzy doprowadzili błyskawicznie do remisu 48:48. Od tego momentu systematycznie odjeżdżać zaczęli rywale, którzy na 10 minut przed końcem prowadzili 54:50. Ostatnia odsłona padła łupem gospodarzy w wymiarze 11:5, a cały mecz 65:55.

Zagłębie Sosnowiec - Górnik Nowe Miasto Wałbrzych 65:55 (24:20, 13:16, 17:14, 11:5)

Górnik: Kołodziej 24, Łabiak 13, Myślak 5,Borzemski 5,Karwik 4, Tomasz Drywa 3, Olszewski 1, Bujnowski, Dworak