Czytających: 10047

Wałbrzych: Druga sparingowa porażka ze Śląskiem

Piątek, 7 września 2018, 13:13
Aktualizacja: 13:19
Koszykarze wałbrzyskiego Górnika przegrali we własnej hali w meczu sparingowym z ligowym rywalem, ekipą Śląska Wrocław 66–75.

Obie drużyny przygotowują się do sezonu, który rusza pod koniec września. Cele, jakie przyświecają ekipom, są jednak odmienne. Śląsk chce włączyć się do walki o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej, a nasza ekipa chciałaby zakwalifikować się do play off i uniknąć gry w barażach o utrzymanie.

Drużyny te grały nie tak dawno we Wrocławiu i wówczas też górą byli nasi rywale. W spotkaniu w Wałbrzychu po słabej pierwszej kwarcie, nasi zagrali świetnie w drugich 10 minutach i do przerwy prowadziliśmy 38-34. W trzeciej ćwiartce w naszej grze było jednak wiele chaosu i pomyłek i wykorzystali to gracze z Wrocławia, którzy zbudowali przewagę i nie oddali jej w ostatniej kwarcie.

Górnik Wałbrzych - Śląsk Wrocław 66:75 (14:22, 24:12, 8:22, 20:19)

Górnik: Niedźwiedzki 18, Spała 11, Ratajczak 11, Wróbel 6, Kruszczyński 5, Durski 5, Krzywdziński 5, Glapiński 3, Jeziorowski 2, Krzymiński 0.