Piątek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 4839
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj: Halina Szymiec–Raczyńska przystąpiła do PSL–u

Środa, 11 grudnia 2013, 13:00
Aktualizacja: 15:01
Autor: opr. PAW
Kraj: Halina Szymiec–Raczyńska przystąpiła do PSL–u
Fot. PAW
Dziś czworo posłów z koła Inicjatywa Dialogu wstąpiło w szeregi Polskiego Stronnictwa Ludowego. Wśród tych posłów jest Halina Szymiec–Raczyńska, która angażuje się bardzo często w sprawy Wałbrzycha i regionu.

Halina Szymiec-Raczyńska wraz z Bartłomiejem Bodio, Dariuszem Dziadzio i Arturem Bramorą, należała w przeszłości do Ruchu Palikota, a później ta grupa wystąpiła z szeregów partii kierowanej przez Janusza Palikota i utworzyła koło Inicjatywa Dialogu.

Wstąpienie tych posłów do klubu PSL-u nie jest wielkim zaskoczeniem, bowiem już od co najmniej kilku tygodni mówiło się, że taki scenariusz jest możliwy. Szef PSL-u Janusz Piechociński oferował tej czwórce posłów współpracę.

Obecnie klub PSL liczy 29 posłów i dzięki temu siła koalicji PO-PSL została wzmocniona.

- Decyzję o przyłączeniu poprzedziły długie i trudne rozmowy. Koło poselskie Inicjatywa Dialogu, które utworzyliśmy, miało ograniczone pole działania. Pozbawieni byliśmy wsparcia struktur terenowych oraz możliwości składania projektów ustaw. Mogliśmy tylko zarażać swoimi pomysłami i rozwiązaniami legislacyjnymi innych. Funkcjonowaliśmy jako tzw. języczek uwagi podczas ważnych głosowań, co czyniło nas pożywką dla medialnych spekulacji. Mnie zależy na merytorycznej pracy na rzecz moich wyborców. Polityczna fuzja z poważnym klubem była jedynie kwestią czasu. Klub PSL jako jedyny zadeklarował mi pełne wsparcie dla projektów i ustaw, które realizowałam i chcę realizować. Oczywiście będę kontynuować pracę związaną ze służbą zdrowia. Mam nadzieję wprowadzić pod dyskusję plenarną przygotowane przeze mnie projekty ustaw o edukacji seksualnej i In Vitro. Liczę też, że opracowana przeze mnie reforma służby zdrowia znajdzie łatwiejszą drogę przebicia. Rzetelna i merytoryczna praca wymaga spokoju, dlatego też nie widziałam możliwości współpracy z partiami, które zajęte są wyniszczającymi wewnętrznymi sporami, bądź zastanawiającymi się jak w przyszłej kadencji znaleźć się w koalicji, bądź też rozsiewającymi wizję świata rządzonego przez tajne służby. Obietnicę merytorycznej i poważnej współpracy otrzymałam od PSL-u – komentuje swoją decyzję Halina Szymiec – Raczyńska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group