Czytających: 4631

Wałbrzych, OSiR: I liga: Gdyby Jakóbczyk nie skręcił kostki... Porażka Górnika

Sobota, 27 lutego 2010, 19:55
Aktualizacja: 23:08
Koszykarze Górnika Wałbrzych spotkanie ze Spójnią Stargard Szczeciński rozpoczęli rewelacyjnie. Po pierwszej połowie wygrywali, aż 14 punktami. Niestety kontuzja Jakóbczyka i absencja w tym meczu Sterengi dała się we znaki w drugiej części gry. Biało–niebiescy pomimo, iż chcieli za wszelką cenę wygrać, po prostu nie byli w stanie, gdyż zabrakło im sił w końcowych minutach sobotniej potyczki. Przegrali 67:78.

To był drugi w tym sezonie pojedynek pomiędzy nauczycielem, a uczniem. Mowa o byłym szkoleniowcu Górnika Grzegorzu Chodkiewiczu i obecnym Arkadiuszu Chlebdzie. Obaj jeszcze ponad dwa miesiące temu siedzieli przecież na jednej ławie trenerskiej.

Spotkanie rozpoczęło się po myśli Chlebdy. Świetnie w ataku prezentował się Buczyniak, a wtórował mu, jak zwykle Jakóbczyk. Do czasu... W drugiej kwarcie ten drugi skręcił kostkę i ławki rezerwowych biało-niebieskich, pod nieobecność kontuzjowanego wcześniej Marcin Sterengi, praktycznie nie było. Wszystko jednak układało się bardzo dobrze dla naszej ekipy do końca pierwszej połowy, kiedy to Buczyniak i spółka wygrywali 14 punktami, przy stanie 46:32.

Po zmianie stron wałbrzyszanie z minuty na minutę słabli, a podopieczni Grzegorza Chodkiewicza mozolnie odrabiali straty. W 30 minucie Górnik wygrywał jeszcze 58:57, ale wraz z tym wynikiem skończyły się marzenia o zwycięstwie.

Ostatnia kwarta to popisowa gra Huberta Mazura. Górnicy w ciągu 5 minut zdobyli tylko 1 punkt, a gracze ze Stargardu Szczecińskiego, aż 10 i było praktycznie po spotkaniu, gdyż osłabieni kadrowo biało-niebiescy nie mieli już po prostu sił, by nawiązać równorzędną walkę z przeciwnikiem. Ostatecznie pojedynek zakończył się porażką gospodarzy 67:78.

Górnik Wałbrzych – Spójnia Stargard Szczeciński 67:78 (29:17, 17:15, 12:25, 9:21)
Górnik: Buczyniak 26 (5x3), Grzywa 10, Wróbel 10, Matczak 8, Józefowicz 8 (2x3), Stochmiałek 3, Jakóbczyk 2, Mrozik 0, Pieloch 0
Spójnia: Mazur 28 (4x3), Stokłosa 15 (3x3), Grudziński 13 (1x3), Koszuta 10 (1x3), Bodych 10, Soczewski 2, Grzegorzewski 0, Polowy 0, Dylik 0