Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 5359
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: I po nocnym klubie...

Czwartek, 23 lutego 2023, 10:24
Autor: red
Wałbrzych: I po nocnym klubie...
Fot. KMP Wałbrzych
Dzięki zebranym wcześniej w sprawie informacjom wałbrzyscy policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą, wraz z funkcjonariuszami innych pionów, a także z celnikami, zlikwidowali nielegalnie działający na terenie naszego miasta klub muzyczny.

Policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, wraz z funkcjonariuszami Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego we Wrocławiu ustalili, że 25-latek oraz 33-latka na początku tego roku w dzielnicy Biały Kamień otworzyli klub muzyczny bez wymaganego zezwolenia, zatajając tym samym fakt prowadzenia działalności gospodarczej. Mieli również sprzedawać alkohol nie mając do tego koncesji.

Realizując zebrane w sprawie informacje mundurowi w minioną sobotę wieczorem przeprowadzili kontrolę budynku ujawniając szereg nieprawidłowości i zatrzymując dwoje mieszkańców Wałbrzycha w związku z wyszczególnionymi wyżej popełnionymi przestępstwami. W toku prowadzonych na miejscu zdarzenia czynności procesowych mundurowi zabezpieczyli w klubie muzycznym alkohol, kasę fiskalną, pieniądze, wideorejestrator z monitoringu oraz inne dowody świadczące o prowadzeniu działalności gospodarczej bez zezwolenia i o sprzedaży alkoholu bez koncesji. Mundurowi znaleźli w budynku także substancję wybuchową w postaci trzech kilogramów czarnego prochu oraz przedmioty do wytwarzania amunicji, w tym pociski i spłonki.

W sprawie sprawdzany jest także wątek rozpowszechniania publicznego utworów muzycznych bez stosownego zezwolenia przez prowadzącego dyskotekę 29-latka, dlatego też mundurowi zabezpieczyli nośniki danych z muzyką, która puszczana była w klubie.

Kolejne dwie zatrzymane w lokalu osoby to 28-latek i 40-latka. Oboje znieważyli słowami wulgarnymi i obelżywymi funkcjonariuszy oraz naruszyli ich nietykalność cielesną podczas prowadzonej interwencji. W ręce mundurowych wpadł również 22-latek poszukiwany przez Prokuraturę Rejonową w Ząbkowicach Śląskich celem wykonania z nim czynności procesowych do innego postępowania karnego.

Obecnie szacowana jest wartość uszczuplenia z tytułu nieopłaconego podatku na szkodę Skarbu Państwa. 25-latek oraz 33-latka odpowiedzą za uchylanie się od opodatkowania, sprzedaż alkoholu bez koncesji oraz posiadanie materiałów do wyrobu amunicji za co grozi im wysoka grzywna, a przy ostatnim z przestępstw nawet kara pozbawienia wolności do lat 10. 28-latek oraz 40-latka usłyszeli natomiast zarzuty znieważenia policjantów oraz naruszenia ich nietykalności, za co mogą trafić za kraty więzienia na 3 lata.

Twoja reakcja na artykuł?

11
31%
Cieszy
7
19%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
3
8%
Złości
15
42%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group