Zalogowanych: 6

Kraków: II liga koszykówki mężczyzn: Tylko krakowianie lepsi od Górnika

Niedziela, 27 maja 2018, 19:55
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 maja 2018, 14:15
W drugim meczu finału II ligi koszykówki, AZS AGH Kraków pokonał po raz drugi wałbrzyskiego Górnika. Tym razem krakowianie wygrali 81–70.

Mecz dobrze zaczęli wałbrzyszanie, którzy po 2 minutach prowadzili 9-2. Później gra się nieco wyrównała, ale cały czas 4-8 punktów przewagi mieli biało-niebiescy. Pierwszą kwartę podopieczni Marcina Radomskiego wygrali 23-15.

Drugą ćwiartkę znakomicie rozpoczął Ratajczak, który zdobył 6 punktów z rzędu i Górnicy odskoczyli na 15-29. Gospodarze nie dawali za wygraną i starali się niwelować tę różnicę. W 15. minucie po celnym rzucie Glapińskiego prowadziliśmy 35-23. Już do końca pierwszej połowy nasza drużyna nie pozwoliła rozwinąć skrzydeł przeciwnikowi i stad nasze prowadzenie po 20 minutach 47-38.

Początek trzeciej kwarty to świetna gra miejscowych i niemoc wałbrzyszan. Na efekty nie trzeba było długo czekać, bowiem już w 23. minucie prowadziliśmy zaledwie 49-48. Kilka chwil później gospodarze wyszli na prowadzenie. Po 30 minutach AZS prowadził 61-58.

W ostatniej ćwiartce lepiej prezentowali się krakowianie i stopniowo powiększali przewagę. W 33. minucie było już 68-62, a cztery minuty później 76-67. Mimo ambitnej postawy nasza ekipa nie zdołała odrobić strat i uległa 11 punktami.

AZS AGH Kraków - Górnik Wałbrzych 81-70 (15-23, 23-24, 23-11, 20-12)

Górnik: Wróbel 17 (6 zbiórek), Ratajczak 12, Durski 11, Kruszczyński 10, Glapiński 9 (6 asyst), Spała 6, Krzywdziński 3 (6 zbiórek), Jeziorowski 2, Kaczuga 0, Kłyż 0.