Czytających: 5154

Chorzów: II liga koszykówki: Wygrana w Chorzowie

Niedziela, 29 marca 2015, 11:40
Aktualizacja: 11:41
Koszykarze Górnika tym razem nie zawiedli swoich kibiców i pokonali w Chorzowie miejscowa Albę 79–61.

Już w pierwszej kwarcie zaznaczyła się przewaga Górnika. Nasz zespół dobrze grał zwłaszcza w defensywie i stąd Alba zdobyła w pierwszych 10 minutach zaledwie 11 punktów. W ekipie biało-niebieskich nie do zatrzymania był Niesobski, który w całym meczu zdobył aż 35 punktów. W drugiej kwarcie mecz się nieco wyrównał, ale nasi kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Pod tablicami brylowali Iwański i Niedźwiedzki, którzy zaliczyli łącznie 20 zbiórek. Po 20 minutach Górnik prowadził 38-27.

W trzeciej kwarcie mecz miał podobny przebieg. Alba walczyła dzielnie, ale nie miała argumentów, by zniwelować różnicę i powalczyć o zwycięstwo. Właściwie jedynie Weselak i Milewski starali się rywalizować z Górnikiem. Wałbrzyszanie tymczasem grali swoje i stopniowo powiększali przewagę, która po 30 minutach wynosiła już 14 punktów (42-56). W ostatniej ćwiartce nic szczególnego się już nie wydarzyło. Odnotować należy właściwie jedynie stale powiększające się konto ze zdobyczą punktową po stronie Niesobskiego i pewna wygrana wałbrzyszan stała się faktem.

Alba Chorzów - Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych 61-79 (11:19, 16:19, 15:18, 19:23)

Górnik: Niesobski 35, Niedźwiedzki 11 (9 zbiórek), Glapiński 10 (5 asyst), Józefowicz 6, Iwański 6 (11 zbiórek), Ratajczak 5, Suchodolski 3, Adranowicz 2, Rzeszowski 1, Myślak 0.