Piątek, 26 kwietnia
Imieniny: Marii, Marzeny
Czytających: 9719

Tarnowskie Góry: III liga koszykówki mężczyzn: MKS Mazbud rozbity w meczu bez stawki

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 10:07
Aktualizacja: 10:17
w ostatnim meczu barażowym w walce o awans do II ligi, MKS Mazbud Szczawno–Zdrój uległ w Tarnowskich Górach miejscowemu KKS–owi aż 49–89.

Od początku zdecydowanie lepiej prezentowali się gracze miejscowych, którzy prowadzili 7-0. Nasza drużyna niewiele mogła przeciwstawić ekipie rywala i po 10 minutach było 18-8 dla gospodarzy.

W drugiej ćwiartce gra MKS-u wyglądała jeszcze gorzej. Przewaga Tarnowskich Gór systematycznie rosła i w 17. minucie było 36-9. Słaba postawa ekipy z uzdrowiska spowodowała, że po 20 minutach było 45-13, co dowodzi, że graliśmy zarówno słabo w defensywie jak i ataku.

Kolejne dwie kwarty nie miały już większego znaczenia, bo wynik był rozstrzygnięty i stąd na parkiecie sporo graczy rezerwowych i w efekcie wygrana miejscowych różnicą 40 punktów. Mimo tej wygranej gospodarze zajęli w turnieju barażowym 3. miejsce i nie awansowali do kolejnego etapu walki o awans do II ligi. Nie awansował również MKS Mazbud, który turniej ukończył na ostatnim miejscu.

KKS Tarnowskie Góry - MKS Mazbud Szczawno-Zdrój 89-49 (18-8, 27-5, 32-20, 12-16)

MKS: Kołaczyński 16, Grabka 10, Wackowski 7, Myślak 5 (6 zbiórek), Józefowicz 4, Pawlikowski 4 (6 zbiórek), Smoleń 2, Olszewski 1, Pilarczyk 0, Stochmiałek 0.