Czytających: 7698

Wałbrzych: Jeszcze cztery

Poniedziałek, 1 maja 2023, 10:34
Aktualizacja: 10:47
Cztery wygrane dzielą koszykarzy wałbrzyskiego Górnika od upragnionego awansu do ekstraklasy.

W drugim meczu półfinałowym, Górnik okazał się ponownie lepszy od ekipy SKS-u Starogard Gdański. Po dobrym początku w pierwszej kwarcie i prowadzeniu 7-2, później goście bardzo dzielnie walczyli i po 10 minutach było 22-21. W drugiej ćwiartce do stanu 29-30 trwała zażarta walka o każdy metr parkietu. Wtedy to jednak uwidoczniła się szersza ławka rezerwowych Górnika i więcej możliwości personalnych ekipy Marcina Radomskiego. Górnik odskoczył na kilka punktów i na przerwę schodził przy 7 punktowej przewadze (48-41).

W trzeciej kwarcie wałbrzyszanie nadal robili swoją robotę i systematycznie budowali przewagę, która w 26. minucie wynosiła już 17 punktów (67-50). Po 30 minutach Górnik prowadził 76-58 i losy meczu były rozstrzygnięte. W ostatnich 10 minutach goście starali się niwelować różnicę i częściowo im się to udało, ale nawet w końcowych akcjach było widać spokój koszykarzy Górnika, którzy spokojnie dowieźli wygraną do końca.

Górnik Trans eu. Zamek Książ Wałbrzych - SKS Starogard Gdański 92-77 (22-21, 26-20, 28-17, 16-19)

Górnik: Niedźwiedzki 17 (12 zbiórek), Sitnik 17, Majewski 15 (5 asyst), Chidom 14 (8 zbiórek), Kordalski 13 (13 asyst), Durski 10 (6 zbiórek), Walski 6, Ratajczak 0, Stopierzyński 0, Kabała 0, Sobkowiak 0.