• Niedziela, 15 grudnia 2019
  • Godz. 14:42
  • Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny, Waleriana
  • Czytających: 3638
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Judasze z Ratusza

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 13 kwietnia 2012, 8:42
Aktualizacja: 13:48
Autor: Sven
Fot. Sven
Pełne garście drobnych monet posypały się w stronę radnych po czwartkowym głosowaniu nad wnioskiem o przeprowadzenie referendum w sprawie likwidacji wałbrzyskich szkół. Obrońcy likwidowanych placówek nazwali radnych Judaszami.

Wynik głosowania w sprawie referendum był praktycznie przesądzony od początku, bo jak stwierdził jeden z radnych „ważne jest to, kto ma większość”, a osoby tworzące w radzie koalicję dysponują trzynastoma głosami.

W głosowaniu teoretycznie wzięli udział wszyscy radni, ale w rzeczywistości trzy osoby były na Sali jedynie za sprawą kart włożonych do czytników. Za odrzuceniem wniosku o przeprowadzenie referendum lokalnego głosowało 16 radnych, przeciw było 5, 1 osoba wstrzymała się od głosu, a 3 radnych nie głosowało w ogóle.

Wniosek został odrzucony z powodu nieusuwalnych błędów prawnych. Podstawą do takiej decyzji była opinia stworzona przez miejskiego prawnika Marię Majewską. Przytoczona została także opinia wrocławskiego prawnika Piotra Lisowskiego, która, co do konkluzji, była jeszcze bardziej krytyczna od opinii Marii Majewskiej. Oczywiście wnioskodawcy nie zgadzają się z takim rozstrzygnięciem i zapowiadają odwołanie się do naczelnego Sądu Administracyjnego. Na decyzję sądu trzeba będzie poczekać maksymalnie 14 dni.

Obrońcy szkół nie zamierzają składać broni. W zanadrzu jest jeszcze wniosek o odwołanie rady miejskiej, a na jesień planują złożenie wniosku o odwołanie prezydenta. Są także plany na najbliższe dni. W przyszłym tygodniu ma się odbyć marsz żałobny po zlikwidowanych szkołach.

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz

~MIrror 13-04-2012 8:55
Obrońcy szkół to prostactwo,.
~Wałbrzyszanie !!!! 13-04-2012 9:04
Opamiętajcie się !! Daliście podpuścić sie PiS-owi i jego przywódcy Annie Zalewskiej. Zamiast merytorycznej dyskusji i rozwiązania problemu oświaty wałbrzyskiej brniecie we wzajemne antagonizmy. Odsunicie od rozmów PiS i Zalewską usiądźcie do stolu bez ludzi z PiS a na pewno się porozumiecie !!!!! W całej polsce jest reorganizacja oświaty , każdy samorząd ma takie problemy , ale wszędzie są konstruktywne rozmowy. Natomiast tam gdzie pojawia sie Zalewska to wszędzie awanturnictwo i rozruba. Odsuńcie od romzów PiS a będzie wam lepiej podejmować decyzje i prowadzić dyskusję . Zawsze można się porozumieć!!!
~Jajacek 13-04-2012 9:16
Miedziaki sypali? Miały być srebrniki WY SKNERY!!!
~Mora 13-04-2012 9:29
Może następnym razem obrońcy szkół pomyślą zanim znów zagłosują na PO. Polak mądry po szkodzie. Nie mam pretensji do radnych; mam pretensje do Wałbrzyszan, bo nie używają mózgu, kiedy trzeba!!
~AAA 13-04-2012 10:10
"Bezradnych" na bruk. Ciekawe co zrobili w sprawie Mobruku?Skoncza się wasze dietki i to nie małe oj skończa.Szukacie bezradni pieniedzy dla miasta to pracujcie charytatywnie zobaczymy ilku z was popracuje.
~ 13-04-2012 11:14
Ludzie, odsuńcie ich od władzy ! PiS jest jedyną alternatywą.
~bolo 13-04-2012 12:39
Popieram decyzje radnych. Likwidacja szkół była nieunikniona. Gmina ma powazne dlugi a szkoły likwiduje sie wszedzie. W porownaniu z gminami wielkosci naszej szkol jest duzo mniej wiec nie wiem o co chodzi. AHA chcecie wygody i tyle !
~~~~~~~ 13-04-2012 12:42
~Jajek szkoda bo drogie.Nawet grosikiem bym nie rzucił bo za dużo.Guano pasuje w sam raz.
~olo 13-04-2012 12:50
do | ~Wałbrzyszanie !!!! | Jednomiesięczny rachunek telefoniczny twojego doktorka to jednomiesięczne zarobki wszystkich nauczycieli w likwidowanej szkole
~Madzik 13-04-2012 12:54
a co z zapewnieniem dojazdów temat umilkl? robia z wami co chca ! Macie co chcieliscie kazdy glosowal na Szelemeja to macie !
~Rebel Yell 13-04-2012 13:20
"Gmina ma powazne dlugi " a kto nas w te dlugi wpedzil czy aby nie ci sami panowie wacikarze ?
~V 13-04-2012 13:38
Guano nie, sprzątaczek szkoda, no chyba, że dobrze celować. do bolo: piszesz że długi, ale one nie więły się znikąd, tylko m.in. z części inwestycji które niewiele przyniosą temu miastu. No cóż, ale będziemy mieli "misia (kopalnię) na miarę naszych możliwości! My tym misiem otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasz miś, przez nas zrobiony, i to nie jest nasze ostatnie słowo!"
~WkropkaT 13-04-2012 16:47
Podawanie argumentu, że szkoły są zamykane w całej Polsce więc i Wchu powinny jest bzdurne. Szkoły nie powinny być zamykane W OGÓLE. A to, że rządzą w Polsce ludzie, którzy mają bardzo niejasne cele swojej polityki jest dodatkowym bodźcem, żeby się likwidowaniu sprzeciwiać. Czy PO, czy PiS, czy SLD, czy Ruch Palikota - nikt z tych partii nie stoi na straży podstawowych praw konstytucyjnych nas jako obywateli tego kraju, a wręcz przeciwnie, mamy do czynienia z bezczelnym łamaniem tego prawa. Nie rozumiem kompletnie ludzi, którzy działają przeciw sobie popierając taką politykę. Jest to niezmiernie krótkowzroczne. Bo nawet jeżeli dziś nie masz dzieci, to kiedyś będziesz je miał i jako rodzic będziesz wolał, żeby uczyły się w przyjaznej szkole, która nie będzie molochem gdzie Twoje dziecko
~WkropkaT 13-04-2012 16:48
będzie niezauważalnym przez grono pedagogiczne trybikiem. Poza tym duże szkoły to niekontrolowana przemoc, niższy poziom nauczania etc. Nie rozumiem także ludzi, którzy protest mieszkańców, rodziców, obywateli chcą podpiąć pod jakąś walkę polityczną. Skąd pomysł że PiS ma cokolwiek wspólnego z protestem przeciwko likwidacji? Ma tyle, że zapewne o szkoły walczą również rodzice, którzy sympatyzują z PiSem i to wszystko. Najdziwniejsze jest jednak to, jak bardzo brakuje dziś ludziom logicznego myślenia i po prostu inteligencji, która pozwoliłaby im zrozumieć, że chodzi wyłącznie o to, aby nam i naszym dzieciom żyło się dobrze i godnie, i że nikt bez powodu nie wystawia dział przeciw Szełemejowi i radzie. Bronimy tylko praw zapewnionych nam przez Konstytucję - podstawowy akt prawny tego kraju.
~Kibic 13-04-2012 17:45
Trzeba się było uczyć, to byście też zarabiali tyle, co Szełemej. A rachunek za telefon opłacił on z własnej kieszeni.
~ 13-04-2012 18:03
Żeby choć jedna osoba z tych protestujących poszła na studia prawnicze to na drugim roku dowiedziałaby się jakie głupoty powypisywali w tych pytaniach referendalnych.
~Kris 13-04-2012 18:06
serio nie mogę na to patrzeć!!!! od początku pokazywali, że mają jad w sobie i złość, już na wigilii miejskiej się zaczęło, a teraz się dziwią, że radni zmienili zdanie - najpierw chcą ich odwołać, a teraz się dziwią, że radni są im przeciwni - kretyństwo! połowie z tych jadowitych osób powinni dobrać się do d..p i sprawdzić czy rzeczywiście ich dzieci są takie "dopilnowane" jak oni się non stop szlajają gdzie popadnie - to Wrocław, to sesje i inne tego typu inicjatywy.
~ 13-04-2012 18:11
i bardzo dobrze ze planują referendum zeby ordynatora odwolac
~Łazarz 13-04-2012 19:53
Judasze! Prawda, bo jak nazwać radnych, którzy przez ten cały czas i nawet w dniu głosowania kłamali rodzicom prosto w oczy, że ocalą ich szkoły? Jak można nazwać inaczej pana Rozmuskiego-kłamcę? A deklaracje Krzyżowskiego, wielokrotne? Co powiecie o Bernatowiczu - poprzednio przeciw likwidacji, po czym za? A Szpur, który sprzedała się w najbardziej żenujący sposób? Oni wszyscy myślą, że Szełemej ich za to wynagrodzi i mianuje, a ten człowiek ich wykorzysta tak samo jak nas wszystkich, wyciśnie jak cytrynę dla własnych interesów. Chory z ambicji człowiek i jego banda. Należały się Judaszom te srebrniki!
~szklana kula? 13-04-2012 19:54
A skąd ty wiesz, że ani jedna z tych osób nie poszła na studia prawnicze i nie jest prawnikiem?
~-- 13-04-2012 19:58
Tak zakłamanego towarzystwa, tak sprzedajnego jak rada miejska Wałbrzycha - tylko ze świecą szukać. 2/3 tych osób to bezkręgowce - zero kręgosłupa moralnego. Obrzydliwe cechy, tym zaskarbiają sobie sympatię Juliusza Cezara. Oby do czerwca!
~Stanisław Anioł 13-04-2012 20:09
Studia prawnicze ... czego tu wymagać od nauczycielek?
~alfa 13-04-2012 20:57
Co masz do treści pytań referendalnych prawniku, z bożej łaski!
~alfa 13-04-2012 21:00
Do Wkropki!Bardzo rzeczowy,spokojny,wyważony komentarz! Gratuluję!
~goj 13-04-2012 21:12
Ty kibic nie bądź mądrzejszy od radia, myślisz że ty jesteś inteligentny inaczej to wszyscy reprezentują twój poziom.
~Klaudia 13-04-2012 21:33
W całej Polsce zamykają szkoły- ale takie, w których nie ma już naboru od paru lat, lub takie w których jest po 50-cioro dzieci - Tylko w Wałbrzychu ubzdurali sobie żeby zamykać szkoły po 100 i po 300osób.. Jeszcze im za mało kasy w urzędzie??.. Jeszcze za małe premie dostają? Liczą na większe? Trzeba będzie zobaczyć kto i jakie premie dostanie jak przyjdzie koniec roku.. :) Szełemej oszczędzi na dzieciach, a rodzice za swoje pieniądze będą musieli płacić za dojazdy dzieci - przejazdówka dla dorosłego to koszt 70zł na jedną linię? Czyli koszt dojazdu z dzieckiem to ponad 100zł miesięcznie. Współczuję tym rodzicom. Ale jak większość wałbrzyszan trzymam za nich kciuki!
~ 13-04-2012 21:44
do mirror prostactwo? a według ciebie jak wygląda elita może jak radny Szpur? wobec tego gratuluję "nie-prostaku" reszta niech będzie milczeniem
~do Stanisława Anioła 13-04-2012 23:09
Ja uważam, że od nauczycielek akurat dużo można i należy wymagać. Bronimy ich, ponieważ my rodzice, wiele od nich wymagamy, a one te wymagania spełniają, czego efektem wyniki nauczania naszych dzieci. Czy Twoje nauczycielki od Ciebie zbyt mało wymagały, skoro tak krytykujesz to środowisko? Nie jestem nauczycielem, ale szlag mnie trafia, gdy nagle w czwartek okazuje się, że te wszystkie "oszczędności" to tylko na ich etatach! I akurat wybrali te dobre szkoły więc tych dobrych pedagogów - to jest skandal! Czemu to ma służyć? Proszę, wytłumacz mi! To nie nauczycielki układały pytania, to rodzice z prawnikami, ku ścisłości.
~:((((( 13-04-2012 23:15
Nie jest na pewno dobrze i co dzieje się dziś że wczoraj brat... dziś nie jest już dla brata człowiekiem:(((((((((((( że wczoraj siostra zdradza uchybnym spojrzeniem w siostry powiekę:((((((( że ludzie , którzy mieli radzić , współpracować dla dobra wspólnego odwracają się od siebie nawzajem i nie nienawidzą każdego z osobna i siebie samego. Że złość zagościła w sercach każdego ,że niema rozwiązania ani dobrego ani mądrego.Że krzyczą wszyscy i nikt nie słucha, bo słyszy każdy ale tylko siebie.
~do Kibica 13-04-2012 23:18
Skoro "trzeba się było uczyć", to czemu odmawiacie dobrych warunków nauki naszym dzieciom? Po drugie - tak, zapłacił z własnej kieszeni, ale czy nie jest szokujące, że kwota, jaka jest rachunkiem telefonicznym jednego człowieka za okres krótkich wakacji, to kwota ROCZNEGO utrzymania szkoły? Dla prawie 200 dzieci i całej kadry. To dlatego ten człowiek jest tak odrealniony. Bronię szkół, ale byłam przeciwna krytyce Szełemeja za ten rachunek wtedy, do momentu aż zobaczyłam ten dysonans, bo poznałam wyliczenia dopłat w szkole mojego dziecka, biorąc udział w analizie tych danych. TO JEST DRAMAT! Jak można???
~do Klaudii 13-04-2012 23:21
100% zgodności!
~marcin 14-04-2012 7:48
Najgorsze jest to, że rada miasta NIE PRZEPROWADZIŁA ŻADNYCH konsultacji z kimkolwiek. Rzeczywiście SP12 to ruina, ale po jej likwidacji, zostanie jedna (!!!) szkoła podstawowa w centrum, jednej z najbardziej ludnych dzielnic miasta. Co w zamian ? - Nic !!!. Pisałem już dawno. Rada jest "własnością" prezydenta, który podporządkował ją sobie w 100%. Należy ich odwołać, a w przyszłości napiętnować, tak, żeby każdy wiedział kim byli. To, że zrobią wszystko, żeby nie dopuścić do referendum, było oczywiste dla wszystkich. Swoją drogą co to za prawo, żeby rada miała decydować o referendum w sprawie własnego odwołania ? Oczywistym jest to, że tak "honorowi" obywatele, zrobią WSZYSTKO, żeby utrzymać stołki.
~kiciarz 14-04-2012 14:30
A kto rządzi Judaszami?Odpowiedzcie gratisowym sms-em ( w razie "wu" na rachunek Romka )!
~Kibic 14-04-2012 15:01
Cytat: "a według ciebie jak wygląda elita może jak radny Szpur". Odpowiedź: Elita to Rosiak, Mróz i Nowak! Cenzora proszę o nie wycinanie nazwisk, podobnie jak było ze Szpurem. Bo wy lubicie wstawiać same inicjały.
~judasze 21-04-2012 21:48
odpadną 24 czerwca,jak mieszkańcy pójdą na REFERENDUM

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group