Poznań: Juniorzy rozpoczynają ćwierćfinał Mistrzostw Polski od porażki

Sobota, 9 kwietnia 2011, 20:48
Aktualizacja: 20:49
Autor: MDvR
W pierwszym spotkaniu turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski koszykarzy nasi juniorzy musieli uznać wyższość gospodarzy Pyry Poznań, przegrywając 52:107.

Od początku spotkania zespołem lepszym byli poznaniacy, którzy wygrali pierwszą kwartę 29:15 i pokazali, że o zwycięstwo będzie Górnikom bardzo ciężko. W drugiej odsłonie zagraliśmy lepiej w obronie straciliśmy 19 „oczek”, ale skuteczność wciąż pozostawiała wiele do życzenia – 11 punktów w tej kwarcie, do przerwy gospodarze wygrywali 48:26. Po zmianie stron wciąż dominowali miejscowi, którzy w czwartej ćwiartce rozbili Górników 33:9, a cały mecz zakończyli pewnym zwycięstwem 107:52.

Pyra Poznań – Górnik Wałbrzych 107:52 (29:15, 19:11, 26:17, 33:9)

Górnik: Wieczorek 17, Maryniak 13, Borkowski 6, Lewandowski 6, Murzacz 4, Pawlikowski 4, Rostkowski 2, Łozowicki, Dudka, Pabisiak