Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 2019
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jutro rusza finał XXXV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektronicznej i Elektrycznej

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 28 marca 2012, 12:29
Aktualizacja: 20:08
Autor: red
Fot. użyczone
Przez dwa najbliższe dni Zespół Szkół nr 5 w Wałbrzychu oraz Zespół Szkół Politechnicznych ,,Energetyk" w Wałbrzychu staną się areną zmagań dla młodych adeptów elektryki i elektroniki.

Swój udział w olimpiadzie zgłosiło blisko 300 uczestników, w tym także uczniowie z Ukrainy. Uroczyste otwarcie 29 marca (czwartek) o godz. 12.00 w ZS nr 5 przy ulicy Ogrodowej 2A. Wręczenie nagród 30 marca (piątek) o godz. 17.00 w auli PWSZ

Obie szkoły od kilku tygodni, przy ogromnym zaangażowaniu nauczycieli, przygotowywały się do organizacji olimpiady i przyjęcia blisko pół tysiąca gości, bowiem swój udział w olimpiadzie zgłosiło 291 uczniów (w tym 6 z Ukrainy) oraz 106 opiekunów.
- Organizatorem głównym Olimpiady jest Akademia Górniczo-Hutnicza im. S. Staszica w Krakowie, która co roku wybiera Gospodarza Olimpiady. W tegorocznej edycji zaszczyt ten przypadł dwóm placówkom oświatowym - Zespołowi Szkół Politechnicznych ,,Energetyk" w Wałbrzychu i Zespołowi Szkół nr 5 im. T. Hubera w Wałbrzychu - dla których powiat wałbrzyski jest organem prowadzącym. Wybór tych placówek oświatowych jest ogromnym wyróżnieniem i docenieniem ich dotychczasowej działalności. Współorganizatorem jest także Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu - wyjaśnia starosta Robert Ławski.

- Wyjątkowość tej edycji olimpiady polega także na tym, iż jest ona organizowana w pięciu tematach. Do tej pory młodzi adepci wiedzy elektrycznej i elektronicznej zmagali się w czterech konkurencjach: elektrycznej, elektronicznej, mechatronicznej i teleinformatycznej. W tym roku zostanie rozegrana także konkurencja z zakresu elektroniki medycznej - informuje Roman Głód, dyrektor ZS nr 5 i ZSP ,,Energetyk".

Olimpiada o tak wysokiej randze po raz pierwszy organizowana jest na terenie powiatu wałbrzyskiego.
- Dlatego też postanowiliśmy pokazać gościom piękno Ziemi Wałbrzyskiej i dla uczestników przewidziany jest nocleg w gospodarstwach agroturystycznych znajdujących się na terenie powiatu wałbrzyskiego, w miejscowościach, tj.: Jedlina-Zdrój, Rzeczka, Jugowice, Głuszyca Górna, Głuszyca, Łomnica, Jaczków, Borówno, Sokołowsko, Mieroszów. Oprócz zmagań naukowych, uczestnicy oraz opiekunowie będą mieli okazję zwiedzić m.in. Osówkę - mówi Robert Ławski.

Patronat nad przedsięwzięciem objął m.in. Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Radosław Mołoń, a prezydent RP Bronisław Komorowski przesłał list, który zostanie odczytany podczas otwarcia.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group