Czytających: 5853

Wałbrzych: Kadeci słabsi od WKK

Wtorek, 28 lutego 2012, 12:09
Aktualizacja: 12:10
Koszykarscy kadeci wałbrzyskiego Górnika musieli uznać wyższość swoich rówieśników z WKK Wrocław. Wałbrzyszanie przegrali 61–84.

Nasi kadeci rywalizują o miejsca 1-8 w regionie dolnośląsko-lubuskim. Tym razem przyszło im się zmierzyć z niezwykle silną ekipą WKK Wrocław.

Pierwsza kwarta była bardzo wyrównana z lekkim wskazaniem na Górnika i dzięki temu wałbrzyszanie prowadzili 21-19. W drugich 10 minutach zespół Górnika zaprezentował się z jeszcze lepszej strony i powiększył przewagę do 5 punktów (38-33).

Niestety, to, co wydarzyło się w trzeciej kwarcie, trudno wytłumaczyć. Grający dotąd bardzo uważnie w defensywie wałbrzyszanie dali się rozstrzelać koszykarzom z Wrocławia. Trzecią kwartę WKK wygrało 35-12 i losy meczu zostały przesądzone. Ostatnie 10 minut to spokojne kontrolowanie wydarzeń na parkiecie przez zespół z Wrocławia.

Górnik Wałbrzych - WKK Wrocław 61-84 (21-19, 17-14, 12-35, 11-16)

Górnik: Krzymiński 14, Balcerzak 12, Szymanowski 11, Kołaczyński 10, Szmidt 6, Jarosiński 4, Sumiński 2, Jeziorowski 2, Smoleń 0, Kłyż 0, Kaczuga 0.