Sobota, 2 lipca
Imieniny: Marii, Urbana
Czytających: 4775
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Klaruje się liczba kandydatów na prezydenta Wałbrzycha

Poniedziałek, 11 lipca 2011, 20:22
Aktualizacja: Wtorek, 12 lipca 2011, 8:04
Autor: Sven
Wałbrzych: Klaruje się liczba kandydatów na prezydenta Wałbrzycha
Fot. red
Czas rejestracji kandydatów na urząd prezydenta Wałbrzycha mija wraz z najbliższą środą, 13 lipca. Powoli klaruje się liczba pretendentów, którzy wystartują w wyścigu wyborczym.

Najpierw zarejestrowało się dziewięć komitetów wyborczych. Następnie, jako pierwszy zrezygnował Andrzej Zibrow, deklarując swoje poparcie Romanowi Szełemejowi.

1 lipca Kamil Zieliński z PiS-u został odesłany z kwitkiem spod zamkniętych drzwi nieistniejącej Miejskiej Komisji Wyborczej. Dzięki temu pierwszy zarejestrował się Patryk Wild.

Potem doszło do „zamieszek” w łonie SLD. Ostatecznie partia poparła Mirosława Lubińskiego, kosztem Dariusza Lendy, co oznacza eliminacje tego ostatniego. Nie słyszeliśmy, żeby Lenda poparł kogokolwiek.

Dzisiaj kolejny kandydat odszedł w wyborczy niebyt. Marek Ratusznik, kandydujący z ramienia PJN-u zrezygnował z ubiegania się o prezydenturę, sprytnie wykorzystując apel Romana Szełemeja, namawiający wszystkich kandydatów do współpracy.

W tym momencie oficjalnie zarejestrowanymi kandydatami są: Patryk Wild i Kamil Zieliński. Na wtorek swoją rejestrację zapowiedzieli: Mirosław Lubiński i Roman Szełemej.

Do środy czas mają: Bogusława Czupryn i Stanisław Kłos z KWW Unia Pracy dla Wałbrzycha.

Poniżej oświadczenie Marka Ratusznika.

Oświadczenie

W dniu dzisiejszym, odpowiadając pozytywnie na zaproszenie do współpracy, podjąłem decyzję o rezygnacji z kandydowania na prezydenta miasta Wałbrzycha i przekazaniu swojego poparcia Panu dr Romanowi Szełemejowi, włączając się czynnie w Jego kampanię wyborczą.
Zgadzam się z Panem dr Romanem Szełemejem, ze „powinniśmy razem i całym sercem pracować dla Wałbrzycha oraz dla jego przyszłości”.
Decyzja moja podyktowana jest troską o dobro miasta Wałbrzycha i jego mieszkańców, a to, moim zdaniem, może najlepiej zrealizować Pan dr Roman Szełemej, który od wielu lat z ogromnym zaangażowaniem pracuje na rzecz miasta.
Dziękuję wszystkim mieszkańcom Wałbrzycha za wielokrotnie płynące głosy sympatii w moim kierunku, a także tym wszystkim, którzy udzielili mi pisemnego poparcia.
Z poważaniem
Marek Ratusznik

Wałbrzych, 11 lipca 2011 r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group