Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3986
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Koalicyjne przymiarki

Wtorek, 26 marca 2013, 15:05
Aktualizacja: Środa, 27 marca 2013, 14:19
Autor: PAW
powiat wałbrzyski: Koalicyjne przymiarki
W dużej mierze od decyzji Andrzeja Lipińskiego zależy, kto będzie rządził powiatem
Fot. PAW
Nie milkną echa wyników wyborów do Rady Powiatu Wałbrzyskiego. Trwają rozmowy, które mają pozwolić utworzyć koalicję.

Wybory wygrał KWW Nasz Powiat. Jednak zdobycie 7 mandatów przez przedstawicieli tego komitetu chyba ich samych nawet nie satysfakcjonuje, bowiem na konferencjach prasowych przed wyborami, Leszek Orpel mówił wielokrotnie, że interesuje ich zwycięstwo i samodzielne rządzenie i realizowanie programu, z którym szli do wyborów. Zdobycie 7 mandatów jednak takiej możliwości nie gwarantuje i dlatego trzeba szukać ewentualnego koalicjanta.

Wiadomo, że Nasz Powiat, który był popierany przez Platformę Obywatelską, takiej koalicji nie utworzy z Wałbrzyską Wspólnotą Samorządową. Longin Rosiak wprowadził do nowej rady 5 swoich przedstawicieli, ale zdecydowanie wyklucza możliwość współpracy z Naszym Powiatem.

Być może przedstawicielom Naszego Powiatu uda się przekonać do współpracy Andrzeja Lipińskiego z Obywatelskiego Porozumienia Samorządowego. To wystarczyłoby do uzyskania większości w radzie.

Tymczasem WWS-owi też jest znacznie bliżej do współpracy z dwoma komitetami, które uzyskały po dwa mandaty. Mowa o Obywatelskim Porozumieniu Samorządowym oraz o Prawie i Samorządności. Gdyby tym trzem komitetom udało się dojść do porozumienia, mieliby 9 radnych, a więc większość w nowej radzie powiatu. Czy jednak Nasz Powiat do tego dopuści?

Longin Rosiak zapowiada, że ma pomysł, jak stworzyć koalicję i jak rządzić powiatem. Zgodnie z tymi planami nowym starostą mógłby zostać Andrzej Lipiński z OPS.

Czy ten scenariusz się wypełni? Czy też jednak Nasz Powiat znajdzie koalicjanta i będzie rządził powiatem? O tym dowiemy się już wkrótce.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group