• Poniedziałek, 26 sierpnia 2019
  • Godz. 6:34
  • Imieniny: Aleksandra, Marii, Wiktora, Zefiryny
  • Czytających: 2009
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Komendanci i Wojewoda z wizytą w strażnicy

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 4 lutego 2012, 7:19
Aktualizacja: 10:20
Autor: RED
Fot. użyczone
Oficjalne otwarcie już w maju. W piątek postęp prac przy ul. Ogrodowej oglądał Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP wraz zastępcą Komendanta Głównego PSP oraz Wojewodą Dolnośląskim.

Prace budowlane zakończyły się w grudniu 2011 roku. Obecnie budynek strażnicy przy ul. Ogrodowej jest wyposażany w nowy sprzęt niezbędny do funkcjonowania jednostek straży pożarnej oraz pogotowia. Na ten cel zostało przeznaczonych 700 000 zł.

- Planujemy kupić meble, sprzęt teleinformatyczny i łącznościowy, czyli komputery i radiostacje oraz m.in. sprężarkę do ładowania butli z powietrzem, urządzenia do konserwacji i napraw węży pożarniczych, jak i urządzenia do dekontaminacji, czyli usuwania i dezaktywacji substancji szkodliwych z ubrań gazoszczelnych – wyjaśnia Grzegorz Kułak

Komendant Miejskiej PSP w Wałbrzychu, który wraz ze Starostą Wałbrzyskim Robertem Ławskim i Członkinią Zarządu Moniką Wybraniec przedstawili przybyłym gościom efekty dotychczasowych prac w budynku strażnicy realizowanych w ramach zadania pn. ,,Budowa strażnicy przeciwpożarowej Komendy Miejskiej i Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej Wałbrzych-Podzamcze".

Dolnośląski Komendant Wojewódzki PSP starszy brygadier mgr inż. Andrzej Szcześniak, zastępca Komendanta Głównego PSP nadbrygadier Marek Kowalski oraz Aleksander Marek Skorupa Wojewoda Dolnośląski byli zadowoleni z postępu prac i zapowiedzieli, iż uroczyste dolnośląskie obchody Dnia Strażaka będą miały miejsce w maju bieżącego roku w Wałbrzychu. Wówczas też strażnica zostanie oficjalnie oddana do użytku.

Międzynarodowy Dzień Strażaka obchodzony jest 4 maja, w dniu św. Floriana – patrona strażaków.

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~RŚ 4-02-2012 10:26
To święto ma charakter krajowy w Polsce i lokalny w przypadku np. Austrii, Bawari czy niektórych regionów Francji. A co ze strażakami prawoslawnymi czy wyznawcami islamu?
~ 4-02-2012 11:35
Panie R., na to pytanie Pan (jako etatowy historyk pożarnictwa) sam zna właściwą odpowiedź i może zdradzi ją internautom; ale proszę być ostrożnym, aby nie posądzono Pana o kontakty z talibami. :)
~a/a 5-02-2012 13:35
W końcu straż pożarna w Wałbrzychu wchodzi w XXI wiek - lepiej późno niż wcale :) Bardzo dobrze, że będziemy mieli normalna jednostkę bo te 2 co są w Wałbrzychu to wołają o pomstę do nieba, aż wstyd. Niektóre straże ochotnicze mają normalniejsze budynki niż te u nas. No to strażaki przynajmniej nie będziecie się musieli wstydzić gdzie pracujecie - a i może pensja cos podskoczy jak policjanci się z Wam podzielą - absurd roku!!!!! Obyście zawsze nas chronili i bezpiecznie wracali.
~ 7-02-2012 12:49
Pensja podskoczy jak powodzi albo suszy nie bedzie - super !!!!!
~abcd1 7-02-2012 13:09
Nowa strażnica budowana przy ulicy Ogrodowej bardzo poprawi bezpieczeństwo mieszkańców dzielnic Podzamcze, Szczawienko, Piaskowa Góra, Książ, strefy ekonomicznej, które są pod "opieką" strażaków z Białego Kamienia. Tylko jak po oddaniu do użytku nowej strażnicy będą wyglądały rejony operacyjne wałbrzyskich Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych? Zostanie sporządzony nowy spis rejonów, czy pozostanie tak jak jest teraz?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group