Wałbrzych: Koszykówka na najwyższym europejskim poziomie zagościła w Wałbrzychu

Poniedziałek, 2 grudnia 2013, 11:51
Aktualizacja: 23:25
Wałbrzyski Aqua Zdrój był wczoraj areną zmagań koszykarzy Turowa Zgorzelec oraz litewskiego Lietuvas Rytas Wilno w ramach europejskich rozgrywek Ligi VTB.

Już dawno w naszym mieście nie gościliśmy tylu znakomitych koszykarzy, których nazwiska są znane kibicom basketu w całej Europie.

Mecz Turowa z Lietuvos wywołał dość duże zainteresowanie wśród wałbrzyszan. Pierwsza kwarta spotkania była bardzo zacięta. Oba zespoły miały spore problemy ze skutecznością, ale jednocześnie bardzo dobrze broniły i stąd po 10 minutach goście prowadzili zaledwie 15-12. Druga kwarta miała bardzo podobny przebieg. Niemal cały czas kilkupunktową przewagę utrzymywali goście z Litwy. Turów nadal bardzo solidnie prezentował się w defensywie, ale wciąż brakowało skutecznych akcji w ataku. Dużą ochotę do gry wykazywał zwłaszcza Łukasz Wiśniewski, ale w poczynaniach ofensywnych był nieco osamotniony. Do przerwy Turów przegrywał 32-38.

Początkowe minuty trzeciej kwarty to świetna gra zespołu ze Zgorzelca. Wreszcie gracze Turowa przełamali niemoc w ataku i zaczęli seryjnie trafiać. Po efektownym wsadzie Prince’a Turów prowadził 51-47. Po 30 minutach Zgorzelec prowadził 55-53. Ostatnie 10 minut to jednak popis ekipy z Wilna. Turów w tym okresie nie potrafił przeciwstawić ani dobrej obrony ani skutecznego ataku. Wprawdzie na 6 minut przed końcową syreną Turów przegrywał tylko 1 punktem (60-61), ale później kolejne skuteczne akcje Geceviciusa i Songaili zadecydowały o pewnej wygranej przyjezdnych.

PGE Turów Zgorzelec - Lietuvos Rytas Wilno 62:74 (12:15, 20:23, 23:15, 7:21)

PGE Turów: Wiśniewski 13 (1), Kulig 11(1), Taylor 11, Prince 10, Barone 7, Dylewicz 5 (1), Zigeranović 3, Jaramaz 2, Stelmach 0, Krestinin 0.

Lietuvos: Gecevicius 23 (3), Songaila 17, Lydeka 10, Jelovac 8, Palacios 8, Tepić 6, Orelik 2, Babrauskas 0, Seibutis 0, Glyniadakis 0.