Wtorek, 24 listopada
Imieniny: Flory, Jana, Emmy
Czytających: 2139
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kradł telefony, portfele i oryginalną odzież

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 2 marca 2013, 6:25
Autor: opr.red.
Fot. red.
Wałbrzyska policja zatrzymała 16–latka podejrzanego o kilkanaście przestępstw. Łupem nastolatka padały portfele, saszetki i telefony komórkowe oraz oryginalna odzież. Sprawca wykorzystywał nieuwagę pokrzywdzonych. Teraz o jego losie zadecyduje sąd rodzinny.

16-latek wszystkich przestępstw dopuścił się w przeciągu kilku miesięcy na terenie Wałbrzycha. Miał na swoim koncie 17 kradzieży i 2 włamania. Wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonych kradł im telefony komórkowe, torebki, portfele, saszetki oraz oryginalną odzież.

Najczęściej ofiarami były osoby jadące w autobusach komunikacji miejskiej. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu. Po zebraniu szczegółowych informacji wytypowali sprawcę tych przestępstw i podjęli decyzję o jego zatrzymaniu.
Podczas rozmowy z policjantami 16-latek przyznał się do winy. Skradzione mienie w całości sprzedał, a zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczył na swoje wydatki. Nieletni za swoje zachowanie odpowie przed sądem rodzinnym i nieletnich.

źródło: www.walbrzych.policja.gov.pl

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group