Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 4731
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Kradzież nie popłaca

Sobota, 15 sierpnia 2020, 6:32
Aktualizacja: Niedziela, 16 sierpnia 2020, 8:41
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Kradzież nie popłaca
Fot. KMP Wałbrzych
Kolejni złodzieje wpadli w ręce wałbrzyskich policjantów. Pierwszy z nich odpowie za włamanie do altanki oraz kradzież sprzętu budowlanego, drugi za włamanie do szkoły w Głuszycy, a trzeci za kradzież sklepową.

We wtorek po południu policjanci kryminalni Komisariatu Policji I w Wałbrzychu udali się na ul. Piasta, gdzie zatrzymali 42-letniego wałbrzyszanina odpowiedzialnego za włamanie w nocy z 5 na 6 sierpnia do altany ogrodowej na Podzamczu i kradzież butli gazowej. W toku wykonanych czynności funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie również dokonanie kradzieży młota wyburzeniowego o wartości ponad 5 tysięcy złotych z terenu budowy na Białym Kamieniu. Mężczyzna wskazał miejsce ukrycia przedmiotu, który mundurowi zabezpieczyli i przekażą niebawem pokrzywdzonemu.

W środę nad ranem w ręce funkcjonariuszy kryminalnych wałbrzyskiej komendy oraz policjantów z Głuszycy wpadł 21-letni mieszkaniec Wałbrzycha. Mężczyzna jest podejrzany o włamanie w kwietniu tego roku do szkoły w Głuszycy, gdzie skradzione zostały elektronarzędzia o wartości 7 tysięcy złotych.

Tego samego dnia około południa ponownie policjanci pierwszego komisariatu otrzymali zgłoszenie o kolejnym przestępcy, który tym razem ukradł z jednego z marketów na Podzamczu cztery zestawy markowych klocków o wartości 800 złotych. 45-letni wałbrzyszanin został zatrzymany, a mienie odzyskane.

W toku wykonanych czynności procesowych wszyscy podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów i złożyli wyjaśnienia. 45-latkowi za dokonanie kradzieży grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Dwaj pozostali mężczyźnie mogą spędzić za kratami więzienia 10 lat.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
3
60%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
20%
Złości
1
20%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group