Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 2431
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Kukiz'15 wypowiada się na temat zmian proponowanych przez PiS

Poniedziałek, 20 listopada 2017, 8:27
Aktualizacja: Wtorek, 21 listopada 2017, 9:13
Autor: red
Wałbrzych: Kukiz'15 wypowiada się na temat zmian proponowanych przez PiS
Fot. red
KUKIZ '15 w sposób zdecydowany opowiada się przeciwko proponowanym przez Prawo i Sprawiedliwość zmianom w ordynacji wyborczej zmierzającym do zupełnej likwidacji Jednomandatowych Okręgów Wyborczych (JOW). Poniżej prezentujemy treść oświadczenia w tej sprawie wałbrzyskich struktur Kukiz'15.

OŚWIADCZENIE
 
Okręg Wałbrzyski (nr 2) Stowarzyszenia na rzecz nowej Konstytucji KUKIZ '15 w sposób zdecydowany opowiada się przeciwko proponowanym przez Prawo i Sprawiedliwość zmianom w ordynacji wyborczej zmierzającym do zupełnej likwidacji Jednomandatowych Okręgów Wyborczych (JOW).

Kukiz '15 od samego początku opowiada się za gruntowną reformą ordynacji wyborczej. Głównym postulatem naszego Ruchu jest wprowadzenie ordynacji większościowej opartej właśnie o jednomandatowe okręgi wyborcze. Paweł Kukiz jako zwolennik JOW już podczas kampanii prezydenckiej w 2015 r. głosił konieczność „zmiany systemu” i „przekazania państwa obywatelom z rąk partyjnych klanów”. Spotkał się z bardzo wysokim poparciem, które przekroczyło 20%. Dzisiaj władza zupełnie ignoruje obywateli i bez konsultacji społecznych zamierza odrzucić ordynacje większościową .

Stoimy na stanowisku rozszerzania idei jednomandatowych okręgów wyborczych m.in. w sejmikach samorządowych. Władza nie powinna utrudniać ale ułatwiać obywatelom start w wyborach. Tymczasem mamy do czynienia z próbą zawłaszczenia wyborów przez partyjnych liderów. Zmiany tego typu prowadzą wprost do zupełnego upartyjnienia polskiego życia publicznego.
PiS zamiast rozwijać ordynację większościową w Polsce poprzez rozszerzanie formuły JOW co proponuje Kukiz '15 zakłada jej likwidację. Na to nie możemy pozwolić!

Zwracamy się do radnych i samorządowców o poparcie naszej inicjatywy, której zasadniczym celem staje się aktualnie obrona niezależności samorządów. Nie pozwólmy aby o naszych lokalnych sprawach decydowali partyjni liderzy i grupy interesu!
Proponowana Ordynacja, przygotowana przez PIS, zakłada w istocie dwupartyjność w Samorządach, czyli POPIS, a na to, nie możemy się zgodzić !!!.

Za Zarząd Oddziału nr 2 Kukiz '15:

prezes: Jerzy Piotrowski
viceprezes: Tadeusz Musiał
skarbnik : Dawid Berezicki
sekretarz: Jarosław Klonowski
członek : Janusz Wożny

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group