Czytających: 4060

Wałbrzych: Labo Dent mistrzem

Sobota, 27 kwietnia 2019, 13:51
Aktualizacja: 14:45
W meczu finałowym Wałbrzyskiej Amatorskiej Ligi Koszykówki, Labo Dent pokonał Nieuchwytnych Konsorcjum Nieruchomości.

Faurecia - Last Minute 50-25 (Zandhajm 14 - Frontczak 10)

Partners Nieruchomości - Drink Team 63:60

Mecz finałowy:

Nieuchwytni Konsorcjum Nieruchomości - Labo Dent 51-70 (16-13, 15-16, 16-20, 4-21)

Nieuchwytni: Fabisz 12, Serada 11 (11 zbiórek), Kuleta 9, Strzelczyk 7, Gajdamowicz 6 (8 zbiórek), Hnatiuk 3, Kierczyński 3, Aftanas 0

Labo Dent: Borzemski 26, Adranowicz 21, Karwik 12 (14 zbiórek), Andrzej Pelesz 4, Rybczyński 4, Łuczak 2, Możdżeń 1, Gorawski, Kuliński 0, Paweł Pelesz 0.

Pierwsza kwarta nieznacznie dla Konsorcjum. W drugich 10 minutach nadal trwała bardzo zacięta rywalizacja i do przerwy było 31-29 dla Konsorcjum. Nadal wyrównaną grę kibice oglądali w trzeciej ćwiartce, ale już powoli zaczynała się zarysowywać przewaga Labo Dentu i po 30 minutach było 47-49. Ostatnie 10 minut to popis Labo Dentu, w którym błyszczeli w ofensywie Borzemski i Adranowicz, a na deskach królował Karwik. Labo pozwolił rzucić rywalowi zaledwie 4 punkty, a sam odskoczył z wynikiem i zdobył tytuł mistrza ligi.