• Czwartek, 12 grudnia 2019
  • Godz. 9:11
  • Imieniny: Adelajdy, Ady, Aleksandra, Dagmary, Konrada
  • Czytających: 2433
  • Zalogowanych: 1
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Lidia Geringer de Oedenberg mówiła o przemocy w rodzinie

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 14:29
Aktualizacja: 14:29
Autor: PAW
Fot. PAW
Podczas wizyty w Wałbrzychu, Lidia Geringer de Oedenberg, Poseł do Parlamentu Europejskiego, mówiła na konferencji prasowej o narastającym problemie, jakim jest przemoc wobec kobiet.

Konferencja prasowa zatytułowana „STOP przemocy wobec kobiet – współpraca na dziś i jutro”, która odbyła się w siedzibie SLD, była okazją do porozmawiania o problemach kobiet.
- Musimy wywierać presję na polski rząd, by wreszcie zaczął coś konkretnego robić w kwestii ochrony kobiet – mówi Lidia Geringer de Oedenberg. – Unia Europejska wprawdzie nie ma kompetencji wpływać na zapisy prawa istniejącego w poszczególnych krajach, ale presję wywierać może.

Według parlamentarzystki, w Polsce wciąż jest zbyt mało programów, które będą chronić kobiety po 50 roku życia przed utratą pracy.
- Kobiety po 50 roku życia, świetnie sprawdzają się w pracy, bowiem mają doświadczenie – uważa Lidia Geringer de Oedenberg.

Podczas konferencji został również poruszony problem zajmowania przez kobiety miejsc na listach wyborczych. Lidia Geringer de Oedenberg przybliżyła systemy wyborcze w kilku krajach europejskich, gdzie kobiety mają zagwarantowanych około 50 procent miejsc na listach. W Polsce wciąż takiego zapisu nie ma i dlatego posłanka optuje, by taki zapis był parytetem.

Krystyna Klimas, nowa sekretarz SLD w Wałbrzychu, zachęcała tymczasem wszystkie panie, które borykają się z problemem przemocy w rodzinie, aby przyszły do siedziby SLD na pl. Magistrackim. Tam będą mogły uzyskać pomoc prawną.
- Jestem do dyspozycji od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00-17.00 – mówi Krystyna Klimas. – Będziemy chcieli wspierać kobiety, które mają problemy z przemocą w rodzinie. Zachęcam do korzystania z naszej pomocy.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~ 2-04-2012 18:34
Nie bitej kobicie wątroba gnije. Feminizm tango down.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group