Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 5077
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami

Wtorek, 9 kwietnia 2019, 7:34
Autor: red
Wałbrzych: Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami
Fot. KMP Wałbrzych
Wałbrzyscy policjanci każdego dnia podejmują działania mające na celu wyeliminowanie nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego, którzy za kierownice swoich pojazdów wsiadają bez wymaganych uprawnień do kierowania oraz w stanie nietrzeźwości. Do zatrzymania właśnie takiego kierującego przez funkcjonariuszy doszło w minioną sobotę na ul. 11 listopada w Wałbrzychu. 34–latek miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

6 kwietnia wieczorem policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu patrolowali rejon dzielnicy Nowe Miasto. Po godzinie 20:00 zatrzymali na gorącym uczynku mężczyznę, który kierował na ul. 11 listopada w Wałbrzychu samochodem osobowym w stanie nietrzeźwości. Badanie urządzeniem wykazało 2,01 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto 34-letni mieszkaniec Wałbrzycha nie posiadał nigdy uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna za popełnione czyny stanie teraz przed sądem.

Przypominamy, że za jazdę pojazdem w stanie nietrzeźwości grożą wysokie kary. Poza dotkliwą karą finansową sąd na podstawie Kodeksu karnego może orzec długotrwały zakaz kierowania pojazdami, a nawet zastosować karę pozbawienia wolności do lat 2.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
17%
Hahaha
1
17%
Nudzi
1
17%
Smuci
1
17%
Złości
2
33%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group