Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 1666
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Miasto nie będzie szukać skarbów

Piątek, 25 września 2015, 6:30
Aktualizacja: Poniedziałek, 28 września 2015, 14:46
Autor: PAW
Wałbrzych: Miasto nie będzie szukać skarbów
Fot. red.
– Miasto nie może być zaangażowane w poszukiwanie skarbów znajdujących się na terenie Wałbrzycha. Naszym zadaniem jest koordynowanie różnych działań i dbanie o bezpieczeństwo mieszkańców miasta – mówi prezydent Roman Szełemej.

Podczas dzisiejszej sesji rady miasta, prezydent po raz kolejny odniósł się do sprawy „złotego pociągu”.

- Nie dążę do spotkania ze znalazcami, bo nie taka jest moja rola – mówi Szełemej. – Traktujemy sprawę poważnie i stąd zawiadomienie 4 Ministerstw. Teraz wojsko musi zweryfikować te informacje, czy są prawdziwe.

Jak przyznał prezydent Wałbrzycha, zainteresowanie mediów, ale także turystów tematem „złotego pociągu” i samym Wałbrzychem jest olbrzymie. Pojawiają się też kolejne informacje i kolejne osoby, które zawiadamiają urząd o następnych możliwych znaleziskach, ale w tych przypadkach należy zachować sceptycyzm.

- Wkrótce zawarte zostanie porozumienie z wojskiem, które przystąpi do działań – tłumaczy Szełemej. – Jeśli chodzi o dalsze działania, to proces trudny z przyczyn formalnych. Naszym zadaniem jest zadbanie o bezpieczeństwo mieszkańców miasta, nie możemy angażować się w proces poszukiwań skarbów, bo to nie jest nasze zadanie. Przy okazji tego całego szumu wokół znaleziska, Wałbrzych i cały region jest na nowo odkrywany i nie kryję, że staramy się to przekuć w sukces marketingowy i wizerunkowy Wałbrzycha.

Czytaj również

Komentarze (37) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group