Poznań: MKS Pruszków za mocny

Niedziela, 10 kwietnia 2011, 1:42
Aktualizacja: 1:43
Autor: MDvR
Drugą porażkę zapisali na swoim koncie juniorzy wałbrzyskiego Górnika w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polski, ulegając MKS–owi Pruszków 70:88. Nasze szanse na awans do dalszej fazy rozgrywek są nikłe.

Pojedynek z MKS-em był dużo bardziej wyrównany niż miało to miejsce w spotkaniu z gospodarzami Pyrą Poznań. Od początku spotkania kibice zebrani w miejscowej hali obserwowali zaciętą walką, po 10 minutach wygrywali rywale 25:23. Druga kwarta też przebiegała na styku, ostatecznie koszykarze z Pruszkowa prowadzili do przerwy różnicą sześciu „oczek”. Kluczowa dla losów starcia okazała się trzecia odsłona przegrana przez nasz zespół 14:24. W ostatniej partii wszystko wróciło do normy, zacięta gra punkt za punkt ostatecznie doprowadziła do drugiej porażki w turnieju – 70:88. O porażce zadecydowała mała liczba asyst – 5 i fatalna postawa przy rzutach za 3 punkty, 5% skuteczność (1/20 celnych rzutów) chluby naszym koszykarzom z pewnością nie przynosi.

W ostatnim spotkaniu zmierzymy się z Zastalem Zielona Góra, który przegrał w drugim pojedynku z Pyrą 54:59.

Górnik Wałbrzych – MKS Pruszków 70:88 (23:25, 16:20, 14:24, 17:19)

Górnik: Maryniak 20, Wieczorek 18, Murzacz 11, Borkowski 8, Lewandowski 7, Pawlikowski 4, Pabisiak 2, Świątkowski, Łozowicki, Dudka, Dereczenik