Czytających: 9741

Wałbrzych: Młodzi koszykarze Górnika Wałbrzych i Górnika Nowe Miasto po kolejnych meczach

Czwartek, 24 listopada 2011, 16:42
Aktualizacja: 16:43
Trwają rozgrywki juniorów, kadetów i młodzików, w których biorą udział, z różnym skutkiem, koszykarze Górnika Wałbrzych i Górnika Nowe Miasto.

W juniorach wałbrzyszanie ponieśli porażkę. We Wrocławiu Górnik uległ WKK I 69-89 (15-23, 10-18, 13-28, 31-20).

Już po 20 minutach było praktycznie po meczu, bowiem nasi przegrywali 25-41. Trzecia kwarta to dominacja WKK i dopiero w ostatnich 10 minutach ekipie z Wałbrzycha udało się nieco zniwelować stratę.

7. Gimbasket Wrocław 9 376:590

W kategorii kadetów mamy dwie wałbrzyskie drużyny.

Górnik Nowe Miasto pojechał do Zgorzelca, gdzie doznał wysokiej porażki z miejscowym Turowem. Do przerwy zespół ze Zgorzelca wypracował sobie 27 punktów przewagi (54-27) i w dwóch kolejnych kwartach Turów kontrolował to, co działo się na parkiecie. W naszej ekipie na wyróżnienie zasługuje głównie Pilarczyk.

Turów Zgorzelec – Górnik Nowe Miasto 83-51 (27-13, 27-14, 12-16, 17-8)

Górnik: Pilarczyk 20, Kurzepa 13, Chomicki 6, Piskorski 6, Łuczak 4, Czemarnik 2, Baron 0, Głowicki 0, Kuliński 0, Lindner 0.

Kadeci wałbrzyskiego Górnika odnieśli zasłużone zwycięstwo w Jeleniej Górze. Górnik po dobrym meczu pokonał Sudety 82-62, a o zwycięstwie zadecydowało czterech koszykarzy (Szymanowski, Szmidt, Kołaczyński, Krzymiński).

Sudety Jelenia Góra – Górnik Wałbrzych 62-82 (13-15, 9-29, 22-14, 18-24)

Górnik: Szymanowski 21, Szmidt 19, Kołaczyński 18, Krzymiński 17, Balcerzak 6, Sumiński 1, Jarosiński 0, Jeziorowski 0, Kaczuga 0, Kłyż 0, Kowalski 0, Smoleń 0.

6. Zastal II Zielona Góra 6 316:668

Dwa mecze w ostatnich dniach rozegrali za to młodzicy Górnika Wałbrzych. Ich bilans to 1 wygrana i 1 porażka. Najpierw wałbrzyszanie zdeklasowali Gimbasket Wrocław, a następnie doznali druzgocącej porażki ze Śląskiem I Wrocław.

Górnik Wałbrzych – Gimbasket Wrocław 120-57 (25-10, 37-8, 32-18, 26-21)

Śląsk I Wrocław – Górnik Wałbrzych 110-66 (25-15, 37-14, 29-16, 19-21)