Jelenia Góra: Mniszek na „Majówce z Koszykówką” w Jeleniej Górze

Niedziela, 3 czerwca 2012, 11:07
Aktualizacja: 11:08
Jelenia Góra: Mniszek  na „Majówce z Koszykówką” w Jeleniej Górze
W ostatni weekend majowy młodziczki UKS Mniszek Boguszów–Gorce rozegrały turniej organizowany przez UKS Wichoś Jelenia Góra „Majówka z Koszykówką".

W turnieju wystąpiły ekipy: UKS Mniszek Boguszów Gorce, MKS Tęcza Leszno, MKS MOS Karkonosze i UKS Wichoś Jelenia Góra Boguszowianki zajęły drugie miejsce w turnieju.

Wyniki spotkań:

KS Wichoś Jelenia Góra – MKS Tęcza Leszno 56:53

UKS Mniszek Boguszów Gorce MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra –- 37:49 (2:14, 12;12, 10:5, 5,16)

Skład: Wiktoria Hałubek 11(14 zbiórek, eval +14), Nowopolska Dominika 10, Sobina Natalia 7, Marika Kowalczyk 4, Ewelina Pietrzak 3, Mazurek Aleksandra 2, Natalia Staranowicz, Klaudia Rogowska, Monika Dyc, Aleksandra Lorenz.

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra- KS Wichoś Jelenia Góra 70:23

MKS MOS Karkonosze Jelenia Góra – MKS Tęcza Leszno 85:36

UKS Mniszek Boguszów Gorce – MKS Tęcza Leszno 71:25 (po dwóch kwartach 23:7, 22:9, 26:9)

Skład: Mazurek 14( eval +12),Sobina 12(eval +24), Kowalczyk10 (eval +12), Nowopolska 10(eval+10), Hałubek 6, Lorenz 6, Biała 4, Staranowicz 4, Pietrzak 2, Dyc

UKS Mniszek Boguszów Gorce - KS Wichoś Jelenia Góra 59:29 (14:9,22:6,11:6, 2:8)

Skład: Nowopolska 22 (eval +21, Mazurek 11( 5/6 trafionych rzutów osobistych), Sobina 7 (eval+24, 9 zbiórek, 7 asyst, 6 przechwytów), Biała 6, Hałubek 6, Pietrzak 3, Kowalczyk 2, Dyc 2, Lorenz (10 zbiórek), Staranowicz.

Pierwszy mecz boguszowskie młodziczki, niestety, przegrały i ta porażka zadecydowała o drugim miejscu w turnieju. Dziewczęta w ostatnim czasie nie grały, słabo zaczęły i musiały gonić cały mecz. Doprowadziły do remisu pod koniec 3 kwarty i w połowie 4 kwarty prowadziły dwoma punktami, ale zbyt duża liczba niecelnych rzutów wolnych –17 przesądziła o przegranej. Następnego dnia było już lepiej. Dziewczęta udowodniły, że potrafią grać w koszykówkę i kolejne dwa mecze wygrały, nie dając cienia nadziei przeciwniczkom.