Czwartek, 26 maja
Imieniny: Filipa, Pauliny
Czytających: 3033
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Motorowerem w radiowóz

Czwartek, 14 maja 2020, 13:24
Aktualizacja: Piątek, 15 maja 2020, 8:36
Autor: red
Wałbrzych: Motorowerem w radiowóz
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przeprowadzili pościg za kierującym, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 16–letni wałbrzyszanin – jadąc motorowerem z 18–letnim pasażerem – zignorował nadawane w jego kierunku sygnały pojazdu uprzywilejowanego i na ul. Sienkiewicza w Szczawnie–Zdroju podjął ucieczkę. Po kilkudziesięciu sekundach został zatrzymany, po tym jak stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w radiowóz.

Do zdarzenia doszło 12 maja około godziny 15:30. Funkcjonariusze ruchu drogowego zauważyli jadący ul. Sienkiewicza motorower. Jego kierujący oraz pasażer nie mieli założonych kasków ochronnych, dlatego policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu jednośladu do kontroli drogowej. Kiedy policjanci zbliżyli się do pojazdu, włączyli w radiowozie sygnały świetlne i dźwiękowe. Wtedy kierujący przyspieszył, podejmując próbę ucieczki.

Mundurowi rozpoczęli pościg za nastolatkiem. Po kilkuset metrach, kiedy policjanci zdążyli już wyprzedzić jednoślad i zatrzymali się przed motorowerem, nastolatek stracił panowanie nad kierownicą i uderzył kierowanym przez siebie pojazdem o radiowóz. Na szczęście przy zdarzeniu nikomu nic groźnego się nie stało. 16-letni mieszkaniec Wałbrzycha chciał uniknąć kontroli drogowej, gdyż obawiał się konsekwencji jazdy bez uprawnień.

Młodociany wałbrzyszanin za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem dla nieletnich. Po czynnościach został on przekazany opiekunowi prawnemu, a motorower zabezpieczony na parkingu strzeżonym.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
13%
Hahaha
1
13%
Nudzi
2
25%
Smuci
1
13%
Złości
3
38%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group