Poniedziałek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 2420
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj/REGION: Mrzygłocka, Wielichowska i Siemoniak w "gabinecie cieni"

Piątek, 18 listopada 2016, 13:42
Autor: opr. PAW
Kraj/REGION: Mrzygłocka, Wielichowska i Siemoniak w "gabinecie cieni"
Fot. red
Podczas Rady Krajowej Platformy Obywatelskiej, partia zaprezentowała skład tzw. "gabinetu cieni".

Szef PO Grzegorz Schetyna prezentując sylwetki osób wchodzących w skład "gabinetu cieni" mówił o tym, że politycy PO będą przyglądać się szczegółowo pracy rządu Beaty Szydło i wytykać błędy.
– Będziemy też realizować własne projekty, będziemy pokazywać projekty nowych ustaw, rozporządzeń, będziemy wskazywać gdzie, co trzeba zrobić, żeby polska władza, była lepsza, skuteczniejsza, była taka, jakiej oczekują Polacy – mówi Schetyna.

Podczas Rady Krajowej PO padło wiele gorzkich słów skierowanych pod adresem PiS-u., Zarzucano rządzącym choćby źle przygotowaną reformę oświaty oraz katastrofalnie prowadzoną politykę społeczną.
W skład "gabinetu cieni" weszli posłowie PO z naszego regionu. Oczywiście pracami będzie kierował Grzegorz Schetyna, który ma dwóch zastępców - byłą premier Ewę Kopacz i byłego szefa MON Tomasza Siemoniaka, który mandat zdobył startując z naszego okręgu wyborczego. Katarzynie Mrzygłockiej przypadło stanowisko wiceprzewodniczącej Stałego Komitetu Rady Ministrów w "gabinecie cieni", pełnomocniczką ds. równości będzie Monika Wielichowska.

Siemoniak skrytykował podczas Rady Krajowej PO swojego następcę – Antoniego Macierewicza.
- Mamy ministra obrony, który poniża powstańców warszawskich, który stoi murem za Misiewiczem skompromitowanym. Mamy ministra obrony, który wystawia Polskę na światowe pośmiewisko po swojej wypowiedzi o Mistralach za dolara – mówi Siemoniak.

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group