Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 3360
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Nie dla agresywnych zachowań na drodze

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 8 marca 2018, 6:47
Autor: red
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przeprowadzili w naszym mieście oraz powiecie wałbrzyskim działania mające na celu wyeliminowanie agresywnych zachowań na drodze. Najwięcej, bo aż 17 ujawnionych przez funkcjonariuszy wykroczeń dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości przez kierujących na obszarze zabudowanym.

W trakcie wtorkowej akcji mundurowi skontrolowali łącznie 90 pojazdów i ujawnili 66 naruszeń przepisów Kodeksu Drogowego. Policjanci zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez kierujących w postaci przekraczania dozwolonej prędkości, przejeżdżania podwójnej i pojedynczej linii ciągłej, nieprawidłowej zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu, niestosowania się do znaków i sygnałów drogowych oraz nieustąpienia pierwszeństwa pieszym.

Funkcjonariusze ujawnili m.in. 17 wykroczeń związanych z nadmierną prędkością - w szczególności w rejonach przejść dla pieszych, 5 naruszeń dotyczących niestosowania się do znaków i sygnałów drogowych, 2 związane z nieprawidłową zmianą kierunku jazdy oraz 1 dotyczące nieprawidłowego wyprzedzania. Policjanci „drogówki” zatrzymali także 19 dowodów rejestracyjnych niesprawnych pojazdów.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~nemo 8-03-2018 10:07
Powinni zacząć od "swoich", którzy w autach cywilnych zapierdaaalaja po mieście nie patrząc na nic, ci to dopiero agresywni, zajeżdżają drogę, wyprzedzają na siłę i jeszcze mordę wydzierają, patrz : znana już w Wchu Bmw jednego takiego polycjanta
~Mistrz kiery 8-03-2018 17:25
A ja zawsze jestem agresywny a najbardziej jak swoja klacz ujeżdżam.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group