Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4746
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: (Nie)typowa sesja Rady Powiatu Wałbrzyskiego

Czwartek, 12 maja 2011, 11:08
Aktualizacja: 11:13
Autor: Sven
Wałbrzych: (Nie)typowa sesja Rady Powiatu Wałbrzyskiego
Fot. Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu
Pod przewodnictwem Szymona Heretyka obradowano podczas sesji na temat grodzkości, roli samorządu lokalnego, podejmowano uchwały i stawiano wnioski – typowo, jak na sesji. Nietypowi byli radni, bowiem w ich rolę wcielili się uczniowie z Zespołu Szkół Nr 4 w Wałbrzychu.

Z propozycją przeprowadzenia w ramach lekcji historii i wiedzy o społeczeństwie zajęć na temat działania samorządu lokalnego, w tym funkcji rady powiatu, wyszedł do dyrektorów szkół Szymon Heretyk, Przewodniczący Rady Powiatu Wałbrzyskiego.
– Chcemy przybliżyć młodzieży zarządzanie jednostką samorządu terytorialnego jaką jest powiat wałbrzyski i pobudzić do aktywności społecznej i samorządowej – mówił wówczas Heretyk.

Pierwszą grupą, jak zgłosiła się do udziału w zajęciach, była młodzież z ZS Nr 4 wraz z Sabiną Golenią, nauczycielką WOS. 10 maja uczniowie wzięli udział w specjalnie przygotowanej dla nich sesji prowadzonej przez Szymona Heretyka Przewodniczącego Rady Powiatu, zapoznali się również z historią, rolą i funkcją powiatu, a swoją wiedzę sprawdzili w zorganizowanym dla nich konkursie - każdy z uczestników otrzymał upominek.

Na koniec spotkali się ze Starostą Wałbrzyskim Robertem Ławskim, którego pytali zarówno o bazę sportową swojej szkoły, jak i o kulturę w powiecie oraz kierunki rozwoju powiatu. – Celem zajęć jest przede wszystkim budzenie chęci do odpowiedzialnego udziału w życiu społecznym – mówią zgodnie Szymon Heretyk oraz Violetta Muszyńska, kierownik Biura Rady, która dodaje, że napływają już kolejne zgłoszenia do udziału w tego typu zajęciach.
Żródło: Starostwo Powiatowe w Wałbrzychu

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group