Sobota, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 3677
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Niezwykła wystawa w Starostwie. Wstęp – 1 guzik

Poniedziałek, 21 listopada 2011, 17:14
Aktualizacja: 17:22
Autor: RED
Wałbrzych: Niezwykła wystawa w Starostwie. Wstęp – 1 guzik
Fot. użyczone
Liliana Gronuś, jako jedyna Europie i najprawdopodobniej jedyna w świecie, wyszywa obrazy guzikami. Od środy jej prace będzie można podziwiać w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu.

Wstęp będzie kosztował… jeden guzik. Kto ze sobą nie przyniesie guzika, temu Starosta Wałbrzyski Robert Ławski, który objął przedsięwzięcie patronatem, odetnie osobiście od ubrania.

Artystka z ogromnym powodzeniem ,,maluje” guzikami. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt prac, do których wykonania zużyła ponad 80 tys. guzików. Jej wystawy zawsze cieszyły się ogromnym powodzeniem. Guzikami maluje zarówno pejzaże, jak i postacie. Stworzyła także cykl obrazów przedstawiających instrumenty muzyczne, tzw. Guzikową Orkiestrę.

Za unikalną w skali światowej kolekcję obrazów wałbrzyszanka trafiła do Polskiej Księgi Rekordów i Osobliwości, trwają prace nad wpisem do Światowej Księgi Guinessa.

Dzieła Liliany Gronuś już od środy będzie można obejrzeć w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wałbrzychu, przy Alei Wyzwolenia 24, w sali nr 206.

Uroczysty wernisaż o godzinie 14.00. Wystawa potrwa miesiąc.

Osobom pragnącym podarować guziki, a najlepiej całą garść, podpowiadamy, że najbardziej potrzebne są jasne i drobne, które posłużą artystce za tło kompozycji.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group