Jelenia Góra: Nowe Miasto na ostatnim miejscu w turnieju

Poniedziałek, 20 września 2010, 13:34
Aktualizacja: 13:59
Koszykarze z Nowego Miasta przygotowują się do inauguracji sezonu
W ostatnim meczu koszykarskiego Turnieju Września Jeleniogórskiego ekipa Górnika Nowe Miasto uległa gospodarzom, czyli drużynie Sudetów Jelenia Góra 51–61.

W poczynaniach podopiecznych Ewy Smaglińskiej widać było brak Macieja Łabiaka, który w trackie zawodów odniósł kontuzję.

W meczu z Sudetami wyrównana była pierwsza kwarta, kiedy koszykarze z Wałbrzycha toczyli wyrównany bój z wyżej notowanym rywalem. W drugich 10 minutach Sudety zdecydowanie wzmocniły defensywę i na efekty nie trzeba było długo czekać. Zawodnicy z Nowego Miasta mieli olbrzymie problemy ze zdobywaniem punktów, co odbiło się na wyniku. Do przerwy Sudety prowadziły 35-21.

Trzecia kwarta znów była bardzo wyrównana, ale Sudety spokojnie kontrolowały grę i nie pozwalały zbliżyć się wałbrzyszanom na odległość 10 punktów. W ostatnich 10 minutach gospodarze nieco rozluźnili szyki, ale ostateczie pewnie wygrali.

Górnik Nowe Miasto poniósł na turnieju w Jeleniej Górze trzy porażki, ale z pewnością gra z bardzo wymagającymi rywalami przyniesie pozytywne efekty w rozgrywkach III ligi.

Sudety Jelenia Góra - Górnik Nowe Miasto 61-51 (14-12, 21-9, 18-15, 8-15)

Górnik: Sujka 10, Neumayer 9, Borzemski 8, Surniak 7, Olszewski 6, Adranowicz 3, Gruszczyński 2, Kołodziej 2, Myślak 2, Kozłowski 2