• Niedziela, 15 grudnia 2019
  • Godz. 15:08
  • Imieniny: Celiny, Ireneusza, Niny, Waleriana
  • Czytających: 3731
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Odeszła sama, czy została wykluczona?

Wiadomości: powiat wałbrzyski
Środa, 23 grudnia 2015, 18:46
Aktualizacja: 22:28
Autor: opr. PAW
Fot. red
Radna powiatowa Dorota Piotrzkowska utrzymuje, że sama odeszła z klubu radnych powiatowych PO i na dowód pokazuje swój wniosek o skreślenie jej z listy członków klubu radnych PO. Tymczasem pozostali radni PO twierdzą, że to oni podjęli decyzję o wykluczeniu Piotrzkowskiej z klubu i wskazują na swoją uchwałę.

Przypomnijmy, że podczas ubiegłotygodniowej sesji rady powiatu, Dorota Piotrzkowska została zgłoszona przez Członka Zarządu Mirosława Potapowicza jako kandydatka na stanowisko przewodniczącej rady powiatu po rezygnacji z tej funkcji przez Marka Tarnackiego. Podczas głosowania kandydatura Piotrzkowskiej przepadła, bowiem 8 radnych zagłosowało "za", a tylu samo "przeciw", a jeden głos był nieważny.

Jeszcze tego samego dnia Radna Dorota Piotrzkowska złożyła rezygnację z członkostwa w Klubie Radnych Platformy Obywatelskiej w powiecie wałbrzyskim. Radni powiatowi PO podjęli natomiast uchwałę o wykluczeniu Piotrzkowskiej z ich klubu.
- W przerwie wtorkowej sesji Rady Powiatu Wałbrzyskiego podjęliśmy uchwałę o wykluczeniu Doroty Piotrzkowskiej z klubu radnych PO. Powodem jednogłośnej decyzji było wyrażenie zgody przez Dorotę Piotrzkowską na kandydowanie na przewodniczącą Rady Powiatu Wałbrzyskiego. Dorota Piotrzkowska nie ustaliła tego z naszym klubem, dlatego nie była naszą kandydatką na przewodniczącą rady. Została zgłoszona przez członka Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego, Mirosława Potapowicza – mówi o powodach takiej decyzji radny Jarosław Buzarewicz.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~gość5 23-12-2015 9:12
A jak to jest z radnym Muchą? Dalej jest na zwolnieniu w Uzdrowisku?
~ 23-12-2015 11:17
Kłamstwo powiatowych Pełowców wyszło na jaw ale idą w zaparte. Odszedł Mucha, odeszła Piotrzkowska... Kto następny będzie miał dość tego POpapranego klubu? PIS i PSL nawet się nie musza starać by mieć większość:)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group