Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2716
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Odwołali Kruczkowskiego, choć nie jednogłośnie

Poniedziałek, 23 maja 2011, 10:36
Aktualizacja: Czwartek, 26 maja 2011, 17:03
Autor: Sven
Wałbrzych: Odwołali Kruczkowskiego, choć nie jednogłośnie
Fot. Sven
Dzisiejsza sesja rady miejskiej w Wałbrzychu na pewno należała do najkrótszych. Do rozpatrzenia był w zasadzie tylko jeden punkt – wygaszenie mandatu prezydenta Piotra Kruczkowskiego

Zanim jednak doszło do głosowania w tej sprawie, odchodzący prezydent wygłosił kilkunastominutowe przemówienie podsumowujące osiem lat swojej prezydentury i złożył podziękowania.

W wypełnionej po brzegi sali obrad było wielu zwolenników prezydenta, którzy gromkimi brawami przyjęli jego słowa.

Głosowanie odbywało się poprzez podniesienie ręki. Uchwałę odwołującą Piotra Kruczkowskiego z funkcji prezydenta poparło 21 radnych. Dwóch miało zdanie odrębne. Stefanos Ewangielu głosował przeciw: - Uważam, że ta decyzja prezydenta była skutkiem pewnych posunięć pewnych ludzi. W ten sposób wyraziłem swoją opinię na ten temat – tłumaczył radny PO. Z kolei od głosu wstrzymał się Jerzy Krzyżowski: - Ja nie chcę wpaść z deszczu pod rynnę. Jeszcze sprawy się nie zakończyły. Nie wiadomo jak się zakończą. W tej sytuacji dziwię się prezydentowi, ze złożył mandat. Moim zdaniem powinien zostać, tym bardziej, że istniejąca w radzie koalicja PO – SLD szła w dobrym kierunku dla rozwoju miasta – wyjaśnił radny SLD.

Artur Torbus, który miał wystąpić w imieniu klubu PO powiedział tylko: - Miałem przygotować wystąpienie w imieniu klubu, ale po tak prawdziwym i wzruszającym dla nas przemówieniu, powiem tylko: Dziękujemy bardzo. Jest pan najbardziej prawym i szlachetnym obywatelem tego miasta – zakończył radny Torbus.

Już po zakończeniu sesji zwolennicy Piotra Kruczkowskiego składali mu podziękowania i wręczali mu kwiaty z napisem na wstążce: „Dziękujemy”.

Czytaj również

Komentarze (73) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group