Sobota, 1 kwietnia
Imieniny: Grażyny, Ireny
Czytających: 4498
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Okradł swoich sąsiadów

Sobota, 2 października 2021, 6:42
Autor: red
Wałbrzych: Okradł swoich sąsiadów
Fot. KMP Wałbrzych
Wykorzystał okazję i okradł rodziców swojej koleżanki. 18–latek bezpośrednio po zgłoszeniu został zatrzymany przez funkcjonariuszy kryminalnych wałbrzyskiej komendy.

Pod nieobecność rodziców nastolatka zaprosiła do mieszkania należącego do jej rodziców swoich znajomych. Niestety w grupie tych osób znalazł się 18-latek, który wykorzystując nieuwagę koleżanki, postanowił splądrować sypialnię. Młodociany przestępca wyniósł między innymi biżuterię, portfel oraz gotówkę w rożnej walucie, kluczyk od samochodu, dokumenty pojazdu i telefon komórkowy. Straty wstępnie oszacowano na ponad 30 tysięcy złotych.

Kiedy rodzice zorientowali się, że zostali ogołoceni z kosztowności w miniony wtorek powiadomili wałbrzyskich policjantów. Funkcjonariusze kryminalni wałbrzyskiej komendy po zebraniu niezbędnych informacji ustalili, że sprawcą zdarzenia jest właśnie 18-latek, sąsiad pokrzywdzonych. Podejrzany został zatrzymany jeszcze tego samego dnia. Okazało się, że skradzione mienie oddał m.in. do różnych lombardów na terenie miasta.

Sporą ilość utraconej gotówki i przedmiotów policjanci już odzyskali. 18-latek podczas czynności procesowych przyznał się do zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Teraz odpowie przed sądem. Może trafić za kraty więzienia na 5 lat. Decyzją prokuratury objęty został objęty dozorem policyjnym.

Twoja reakcja na artykuł?

2
22%
Cieszy
2
22%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
11%
Smuci
1
11%
Złości
3
33%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group