Sobota, 27 lutego
Imieniny: Anastazji, Gabriela
Czytających: 1971
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Ostatnia prosta przy budowie stadionu w Szczawnie–Zdroju

Piątek, 13 maja 2011, 15:55
Aktualizacja: 15:58
Autor: PAW
REGION, Szczawno-Zdrój: Ostatnia prosta przy budowie stadionu w Szczawnie–Zdroju
Fot. PAW
Prawdopodobnie do końca maja potrwają roboty przy budowie kompleksu sportowego w Szczawnie–Zdroju.

O konieczności budowy nowoczesnego kompleksu sportowego Szczawnie-Zdroju mówiło się od dłuższego czasu.
- Tu jest sporo chętnej do uprawiania sportu młodzieży – mówi Waldemar Chrabosz, mieszkaniec uzdrowiskowej gminy. - To dobrze, że taki kompleks powstaje. To szansa dla tych młodych ludzi.

Nowoczesny kompleks boisk sportowych powstaje w miejscu, gdzie jeszcze do niedawna w roli gospodarza swoje mecze piłkarskie rozgrywała ekipa MKS-u Szczawno-Zdrój. Od roku piłkarze MKS-u, z konieczności, muszą rozgrywać mecze w Boguszowie-Gorcach i niestety, nie wiedzie im się najlepiej. Podopieczni Wiesława Walczaka są bardzo poważnie zagrożeni spadkiem do klasy okręgowej. Choćby z tego powodu, że już wkrótce piłkarze mogliby występować przed własną publicznością na nowo wybudowanym obiekcie, niezwykle szkoda, że ten klub prawdopodobnie opuści szeregi zespołów IV ligi.
- Do tej pory drużyny przyjezdne w IV lidze śmiały się z naszego obiektu. Teraz jakby zobaczyli nowy obiekt, to by nam go zazdrościli – mówi jeden z piłkarzy MKS-u. – Szansa na utrzymanie jeszcze jest, ale raczej w przyszłym sezonie będziemy występować tylko w okręgówce.

Na szczęście, MKS to nie tylko ekipa seniorów, ale także zespoły młodzieżowe, które występują niemal w każdej kategorii wiekowej.

Na stadionie miejskim kończą się prace przy nowej szatni. Ukończone zostało już boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz boisko do gry w koszykówkę i siatkówkę. W tej chwili trwają prace przy budowie boiska do gry w piłkę nożną. Boiska będą wyposażone w oświetlenie oraz monitoring. Kibice będą oglądać mecze na wygodnych siedziskach. Obiekt nie dość, że jest zaopatrzony w monitoring, to został również ogrodzony.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group