Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 4308
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Partia Razem przygotowuje się do wyborów samorządowych

Sobota, 2 grudnia 2017, 10:39
Autor: red
Wałbrzych: Partia Razem przygotowuje się do wyborów samorządowych
Fot. użyczone
Lewicowa partia Razem w Wałbrzychu ma na koncie takie akcje jak demonstracja w obronie konstytucji, walka o prawa pracownicze w specjalnej strefie ekonomicznej oraz apel o finansowanie żłobków z funduszy planowanych na budowę strzelnic.

Teraz ma również nowy zarząd, w skład którego wchodzą Dominika Chylińska, Łukasz Cisoń oraz Patryk Piekaj, znany w mieście jako organizator wydarzeń w obronie demokracji.

Nowy zarząd wałbrzyskiego Razem zapowiada gruntowne przygotowanie regionu do zbliżających się wyborów samorządowych. Obiecuje, że na wiosnę będzie w stanie uchylić rąbka tajemnicy.
- Wałbrzych i region wałbrzyski to region szczególnie poszkodowany przez ostatnie dwadzieścia pięć lat ogólnopolskiej polityki, która zapomniała o potrzebach mniejszych ośrodków i ludziach spoza największych miast – powiedział Patryk Piekaj. – Prawa pracownicze to podstawa dobrze działającej gospodarki. Jako Partia Razem zawsze będziemy wspierać pracowników walczących z nieuczciwością.

Jednak sprawy gospodarcze to niejedyny temat, którym interesuje się Partia Razem. Wałbrzyski okręg zapowiada również działania z okazji trwających właśnie „16 dni przeciwko przemocy ze względu na płeć".
- Samorząd ma mnóstwo narzędzi, by włączyć się w działania antydyskryminacyjne – skomentowała Dominika Chylińska, która działa w partii od jej początków w 2015. – Dla kobiet to kwestia zdrowia i bezpieczeństwa. Szykujemy właśnie konkretną propozycję, którą niedługo przedstawimy lokalnej administracji.

Łukasz Cisoń dodaje: - Równość w życiu publicznym ma wiele wymiarów. Równość kobiet i mężczyzn, działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami, walka o równość podmiotów wobec prawa – to wszystko są kwestie, którymi zajmujemy się na co dzień.

Partia Razem zaprasza do współpracy wszystkie podmioty oraz osoby prywatne. Można skontaktować się z wałbrzyskim okręgiem pod adresem mailowym razem.walbrzych@gmail.com.

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group