Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 2440
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Partia Wolność chce obniżenia podatków lokalnych

Sobota, 26 listopada 2016, 13:42
Aktualizacja: Niedziela, 27 listopada 2016, 11:37
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Partia Wolność chce obniżenia podatków lokalnych
Fot. red
W październiku do kancelarii Rady Miasta wpłynęło pismo do Przewodniczącej Rady z prośbą o obniżenie podatków lokalnych w Wałbrzychu. Wnioskodawcą był Pan Mariusz Szmigiel – mieszkaniec Wałbrzycha i jednocześnie prezes wałbrzyskiego oddziału partii Wolność do niedawna KORWiN.

Akcję składania wniosków do rad gmin zainicjowała prezes okręgu wałbrzyskiego, członkini Krajowego Zarządu partii Beata Żołnieruk.
- Zaraz po tym, jak tylko ukazał się mój artykuł dotyczący podatków lokalnych, otrzymałam wiadomość z prośbą, by pomóc w napisaniu pisma do urzędu gminy w sprawie obniżenia podatków lokalnych. Dlatego zainspirowana tą prośbą, postanowiłam pójść o krok dalej i rozszerzyć akcję na całą Polskę. Obniżanie podatków, także tych lokalnych, to są nasze gospodarcze postulaty, dlatego zaproponowałam naszym liderom, aby zanieśli do swojego gminnego Urzędu Miasta, a konkretnie do kancelarii rady gminy/miasta, pismo skierowane do Przewodniczącego Rady- mówi Beata Żołnieruk.

Pismo dostępne jest na stronie:
https://www.partiakorwin.pl/beata-zolnieruk-mozemy-wplynac-na-obnizenie-gminnych-stawek-lokalnych-podatkow/

- Takie pisma zostały złożone w kilkudziesięciu gminach. Niestety, w niewielu radni wzięli sobie do serca nasze argumenty i tak np. w Wałbrzychu podatki pozostały na tym samym, najwyższym możliwym, poziomie, ale w Świebodzicach radni dbając o dobro mieszkańców i przedsiębiorców, znacznie je obniżyli. Według mnie sposób myślenia niektórych radnych, ustalających podatki lokalne, jest mylny. Są oni przekonani, że im wyższy podatek, tym większe wpływy do budżetu gmin. Biorąc jednak pod uwagę to, że
większe obciążenia dla przedsiębiorcy mogą spowodować jego całkowitą rezygnację z prowadzenia firmy lub też ograniczyć skalę działalności (co zmusi go do zwolnień pracowników), należałoby bardziej wnikliwie przyjrzeć się tej kwestii. Znane są przypadki firm, dla których bardziej opłacalne było przeniesienie się do innych gmin, gdzie podatki były przyjaźniejsze – i o ile nie jest to jeszcze najgorszy scenariusz, bo w tym przypadku zarobi inny samorząd, to może być przecież gorzej. Mam tutaj na myśli przejście firmy do tzw. szarej strefy. Osobiście znam kilku przedsiębiorców, którzy przenieśli swoje firmy np. do Nowej Rudy lub Dzierżoniowa - właśnie ze względu na wysokie podatki lokalne - mówi Beata Żołnieruk.

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group